Stirile Pro Tv de la ora 13.00 din ziua de 22.02.2010

Un accident groaznic i-a scos din case duminica seara pe mai multi bucuresteni care s-au grabit sa salveze doi barbati dintr-o masina in flacari. Unul fusese deja proiectat pe asfalt, cand au ajuns ei.

Politistii din Timisoara ii cauta in continuare pe cei care au luat viata unui paznic de la o cladire de birouri din oras, crezand ca inauntru vor da peste multi bani sau obiecte de valoare.

Intre timp, politistii din Alba l-au prins pe barbatul care a dat ieri lovitura intr-o casa de schimb valutar din Alba Iulia. Este un italian certat cu legea care fusese cercetat in trecut si pentru tentativa de omor si port ilegal de arme.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
Citește și...
Stirile ProTV de la ora 13:00 din 13.06.2012

Captura impresionanata de droguri pe autostrada Bucuresti - Pitesti. Zeci de pachete cu heroina, in valoare de un milion si jumatate de euro, au fost descoperite in rezervoarele a doua masini de lux.

Stirile ProTV de la ora 13.00 din 11.06.2012

Avem primele rezultate partiale oficiale ale alegerilor desfasurate ieri. Biroul Electoral Central a centralizat aproximativ 11% din totalul voturilor valabil exprimate.

Stirile ProTV de la ora 13:00, din 30.05.2012

Oroare la Sibiu, unde cadavrul jandarmului care pazea consulatul german a fost gasit miercuri dimineata de o trecatoare, langa postul de paza. Fusese injunghiat in piept si inca nu se stie cine l-a ucis.

Recomandări
Cod roșu de caniculă extins, temperatura urcă la 41 grade Celsius la umbră. Autoritățile activează planul de măsuri | HARTĂ

ANM a extins Codul roșu de caniculă pentru vestul țării, unde marți se vor înregistra 41 de grade Celsius la umbră. În cursul zilei de luni, doar sud-estul și parțial centrul scapă de caniculă. Ministerul Sănătății a activat planul de măsuri specifice. 

Debitul Dunării a ajuns aproape de minimul istoric din 1985. Cât timp mai poate funcționa centrala de la Cernavodă la limită

Debitul Dunării la intrarea în ţară va scădea în următoarele zile până la 1.400 mc/s, un nivel apropiat de minimul istoric înregistrat în 1985, potrivit INHGA.

Aproape toți migranții care au năvălit în Ceuta s-au întors în Maroc. Criză majoră pentru premierul spaniol

În Ceuta, viața începe să revină la normal după criza provocată de intrarea masivă a migranților pe teritoriul Spaniei.