Omorat in bataie pentru 10 lei!

60186373

Trei maramureseni si-au ucis in bataie un amic, care le datora aceasta suma infima in urma unui joc de poker. S-au intalnit cu totii la un bar si, dupa ce au baut impreuna nenumarate pahare, au inceput sa se certe.

Victima avea 38 de ani si era cunoscuta pentru scandalurile pe care le provoca. La fel si prietenii sai, care i-au devenit cei mai aprigi dusmani. L-au omorat pe barbat cu sange rece si i-au abandonat trupul pe ulita. 

Ei sustin ca amicul lor a fost cel care a devenit dintr-odata agresiv si i-a obligat sa il loveasca. Ba mai mult, spune unul dintre ei, nici macar nu au stiut ca l-au ucis. Au plecat spre casele lor, convinsi ca barbatul e doar lesinat si isi va reveni in curand. Acum, le pare rau pentru tot. 

Mama celui ucis isi plange fiul, dar pana si ea stie ca acesta isi cauta necazurile cu lumanarea.

Politistii au reconstituit cu ajutorul suspectilor intreaga scena care a dus la moartea omului si spun ca lucrurile sunt clare: cei trei barbati vor fi cercetati pentru omor calificat, infractiune pedepsita cu pana la 25 de ani de inchisoare.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Lovitură pentru Cristi Chivu: Inter Milano vrea alt antrenor! ”L-au contactat deja”
NEWS ALERT Lovitură pentru Cristi Chivu: Inter Milano vrea alt antrenor! ”L-au contactat deja”
Citește și...
Maramuresan mort in urma unui accident rutier

Un tanar de 28 de ani a murit vineri dimineata la Boiu Mare, dupa ce a intrat cu masina intr-un copac. Un alt pasager a scapat cu viata, insa este in stare de soc.

Modificari la Politia de Frontiera Maramures si Satu Mare

Politistii de frontiera se reorganizeaza. Inspectoratele Politiei de Frontiera Satu Mare si Maramures trec de azi in subordinea Directiei Politiei de Frontiera Sighetu Marmatiei.

Traficanti de migranti prinsi in flagrant, in Maramures

Patru traficanti de migranti au fost prinsi in flagrant de politistii de frontiera maramureseni si trupele speciale de la DIICOT, SASI si SRI.

Recomandări
Specialiștii români au dat verdictul după ce au analizat artefactele recuperate în Țările de Jos. Când vor reveni în România

Procesul celor trei olandezi suspectați că au furat Coiful de aur de la Coțofenești și brățările dacice a început în Țările de Jos. Noi imagini înregistrate de camerele de supraveghere arată că hoții ar fi stat în muzeu mai puțin de un minut. 

Surse: PSD vrea să îi dea ultimatum lui Ilie Bolojan: demisia până în 23 aprilie. Premierul a mers să discute cu Nicușor Dan

Președintele Nicușor Dan a discutat miercuri cu premierul Ilie Bolojan la Palatul Cotroceni, timp de două ore, potrivit unor surse oficiale.

„Grădinița groazei” din Craiova aparține de Mitropolia Olteniei. „Educatoarea îi punea să se bată între ei”

Este anchetă la o grădiniță din Craiova, după ce mai mulți părinți au depus plângeri pe numele unei educatoare în vârstă de 27 de ani.