iLikeIT. Aplicatiile gratuite care ne ajuta sa muncim mai putin, dar cu mai mult randament: Bunkr, Trello, Wunderlist si Keep

×
Publicitate

Abia a trecut o luna de la Revelion si multi dintre noi incep sa uite ce si-au propus pentru noul an. Cum ar fi spre exemplu ideea ... de a deveni mai eficient.

Adica sa muncim mai putin, cu mai mult randament. Intr-un cuvant: productivitate. Iata cateva dintre aplicatiile care va pot ajuta in acest sens:

 -► Bunkr - este un fel de PowerPoint care functioneaza in cloud. Iti poti alege online formatul deja predefinit al prezentarii tale, cu titlu sus si imagine jos. unul dintre principalele avantaje este ca are deja integrate anumite servicii de socializare online, de unde va puteti alege propriile voastre imagini: adica de pe conturile voastre de Facebook, Evernote, Google Drive, Flickr sau Dropbox. Si pentru ca aceasta prezentare este in cloud, asta inseamna ca nu o puteti pierde si o puteti trimite cuiva prim e-mail sau chiar sa invitati prietenii sa colaboreze la proiect. 

-► Trello este o unealta in care puteti sa va faceti pur si simplu liste. Insa nu orice fel de liste, ci unele "destepte". Puteti adauga mai multe note, in care sa va programati ceea ce intentionati sa faceti: sa mergeti la sala, sa cumparati paine sau sa nu uitati portofelul acasa. La aceste note aveti diferite optiuni, precum cea de colaborare cu prietenii.

-► Microsoft Office Mobile - aplicatia a fost lansataa de curand si o puteti gasi si pe Android. Ca sa folosesti aceasta aplicatie ai nevoie de un cont pe Microsoft. Poti vizualiza si edita gratuit documentele Office direct pe mobil, intr-o varianta optimizata.

-► Wunderlist - este o alta aplicatie online care va ajuta sa nu uitati sarcinile pe care le aveti de indeplinit.

-► Google Keep este o aplicatie care vine preinstalata pe telefoanele cu Android. Principalul este avantaj este ca o puteti folosi cu ajutorul comenzilor vocale. Este suficient sa spuneti sa va aduca aminte sa cumparati lapte cand ajungeti acasa, iar Keep isi va nota un "reminder". Bineinteles, in limba engleza.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Reacția presei americane după cursa istorică a lui David Popovici de la Paris
Reacția presei americane după cursa istorică a lui David Popovici de la Paris
Citește și...
Cercetatorii columbieni au creat aplicatia de smartphone care depisteaza HIV-ul si sifilisul in doar 15 minute

O echipa de cercetatori din Columbia a dezvoltat o aplicatie de telefon care analizeaza mostre de sange si poate depista HIV-ul si sifilisul in doar 15 minute.

El este romanul din spatele celui mai mare sistem de operare din lume: "Putini oameni stiu ce facem cu adevarat"

Android este cel mai mare sistem de operare pentru mobil in acest moment - peste 1 miliard de device-uri cu Android au fost vandute in 2014.

Urasti sa te trezesti dimineata? Iata cum poti scapa de aceasta mare problema

O aplicatie creata de un armean face senzatie dupa ce a fost lansata pe iPhone si Android.

Recomandări
Ce urmează după oprirea centralei de la Cernavodă. Măsurile anunțate de Guvern pentru următorii ani

În plină criză energetică, cu centrala de la Cernavodă deconectată din cauza secetei, Guvernul anunță noi măsuri pentru a evita pe viitor astfel de situații.

Sute de turiști și localnici, salvați cu bărcile de pe o plajă din Halkidiki. Flăcările au ajuns aproape de hoteluri

Un incendiu uriaș izbucnit în peninsula grecească Halkidiki, atât de iubită de români, a semănat groaza în rândul turiștilor și localnicilor. 

David Popovici, campion european la 200 m liber. Românul a reușit o performanță unică în istoria Campionatelor Europene

David Popovici a câștigat medalia de aur în proba de 200 m liber la Campionatele Europene de natație de la Paris. Românul a devenit astfel primul înotător din istorie care reușește dubla 100 m - 200 m liber la trei ediții ale Europenelor.