Topul celor mai iritante selfie-uri din toate timpurile! FOTO

61586221

Un selfie care o prezintă pe Beyoncé în timpul unei vizite private la Muzeul Luvru din Paris conduce un clasament al celor mai iritante astfel de autoportrete digitale, realizat de

The Telegraph

.

Potrivit ziarului citat, interpreta melodiei "Flawless" şi o cunoscută autoare a unor "selfie-uri de dimineaţă", Beyoncé Knowles a împins din nou limitele în această săptămână. Împreună cu familia sa, Beyoncé a realizat o vizită privată în cel mai faimos muzeu parizian, Luvru.

 

În ciuda faptului că au avut aproape unele dintre cele mai renumite şi frumoase opere de artă din lume, cântăreaţa şi soţul său, producătorul muzical şi cântăreţul Jay-Z, au decis să facă fotografii cu propriile lor chipuri. Într-una dintre fotografii, Beyoncé şi Jay-Z apar în faţa celebrului tablou "Mona Lisa" al lui Leonardo Da Vinci.

Citește și
O țară din Europa propune să își limiteze populația la 10 milioane de locuitori. Cetățenii sunt chemați la referendum
O țară din Europa propune să își limiteze populația la 10 milioane de locuitori. Cetățenii sunt chemați la referendum

Astfel îşi argumentează The Telegraph decizia de a o include pe Beyoncé în acest top al celor mai iritante selfie-uri din toate timpurile.

 

#NoFilter

A photo posted by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Locul al doilea în acest clasament neonorant pentru vedete este ocupat de starleta Kim Kardashian. Aceasta a postat recent pe reţeaua Instagram un selfie în care apare îmbrăcată într-un costum de baie alb minuscul, care îi scoate în evidenţă în mod excesiv partea dorsală. Publicaţia britanică remarcă faptul că cel mai iritant lucru este acela că în acest selfie apare chiar Kim Kardashian, care obişnuieşte să facă astfel de fotografii în mod curent pentru a-şi câştiga existenţa.

Locul al treilea în top este ocupat de selfie-urile care prezintă femei "naturale", fără machiaj. În acest caz, publicaţia britanică le recomandă femeilor gestul metaforic de a se privi în oglindă şi de a vedea dincolo de chipul lor.

Selfie-urile cu animale pe cale de dispariţie ocupă locul al patrulea în clasament. În acest caz, The Telegraph prezintă un selfie realizat de cântăreaţa americană Rihanna, care are pe umărul drept un animal din specia loris. Publicaţia spune că artista poate să încurajeze astfel alte fete să îşi dorească să deţină la rândul lor animale din specii protejate.

În clasament urmează selfie-urile în care sunt surprinse catastrofe naturale şi "autoportretele" realizate de persoane care abia s-au trezit.

Nu lipsesc din top selfie-urile cu personalităţi politice. În acest caz este dat ca exemplu selfie-ul realizat de preşedintele SUA, Barack Obama, cu prim-ministrul britanic David Cameron şi premierul danez Helle Thorning Schmidt, la funeraliile lui Nelson Mandela.

Clasamentul include şi selfie-urile care prezintă fani în momentul în care întâlnesc celebrităţi (fiind dat ca exemplu un grup de tineri care s-a fotografiat cu papa Francisc), selfie-urile urâte (precum unul care îi prezintă pe actorul britanic Ricky Gervais şi vedeta de televiziune Conan O'Brien) şi selfie-urile din categoria VIP (celebrul autoportret realizat la gala premiilor Oscar de vedete precum Ellen DeGeneres, Jennifer Lawrence, Julia Roberts, Brad Pitt şi Angelina Jolie).

Mai multe poze AICI

Articol recomandat de sport.ro
Gimnasta cu 10 pe linie la școală a devenit „regină” la bârnă: „Iubesc ceea ce fac”
Gimnasta cu 10 pe linie la școală a devenit „regină” la bârnă: „Iubesc ceea ce fac”
Citește și...
Oficial: Alegerile pentru Primăria Capitalei vor avea loc pe 7 decembrie
Oficial: Alegerile pentru Primăria Capitalei vor avea loc pe 7 decembrie

Guvernul a stabilit data de duminică, 7 decembrie 2025, pentru organizarea alegerilor locale parţiale pentru primarul general al municipiului Bucureşti, Consiliul Judeţean Buzău şi pentru primari în mai multe localităţi.

Despre sport și determinarea de a îți urma pasiunea cu Remus Boroiu
Despre sport și determinarea de a îți urma pasiunea cu Remus Boroiu

Ferma – Un nou început a adus în atenția spectatorilor personalități cât se poate de diferite, probe tot mai dificile și intrigi care s-au complicat cu fiecare săptămână. Printre concurenții din acest an, unul dintre cei mai bine pregătiți sportivi și mai deciși să meargă cât mai departe a fost Remus Boroiu, unul dintre finaliștii Ninja Warrior România 2018.

Eleganța lui VLAD (Adrian Nartea) din serial
Eleganța lui VLAD (Adrian Nartea) din serial

Încă de la lansarea primului episod din producția VLAD, fiecare dintre cei care am urmărit cum au avansat intrigile, am putut observa ținutele elegante purtate de actorul principal. Adi Nartea a impresionat la fiecare apariție prin zâmbetul sau seriozitat

Recomandări
ISW: Putin se simte amenințat de propriul regim. Decretul prin care încearcă să se pună la adăpost
ISW: Putin se simte amenințat de propriul regim. Decretul prin care încearcă să se pună la adăpost

Vladimir Putin se simte amenințat din interiorul propriului regim, motiv pentru care a trecut în subordinea armatei două instituții majore de securitate ale Rusiei, apreciază Institutul pentru Studiul Războiului (ISW).

Robert Negoiță a scăpat de controlul judiciar și poate reveni la Primăria Sectorului 3. Decizia instanţei este definitivă
Robert Negoiță a scăpat de controlul judiciar și poate reveni la Primăria Sectorului 3. Decizia instanţei este definitivă

Tribunalul Bucureşti a admis joi o plângere formulată de primarul Sectorului 3, Robert Negoiţă, şi a dispus revocarea măsurii controlului judiciar în dosarul legat de construirea fără avize legale a unor străzi peste conducte de gaze.

Piața auto din România explodează: 110.000 de mașini electrice și hibride vor fi înmatriculate în 2026. Vedetele anului
Piața auto din România explodează: 110.000 de mașini electrice și hibride vor fi înmatriculate în 2026. Vedetele anului

Sunt tot mai multe mașini prietenoase cu mediul pe străzile României, iar în acest an înmatriculările vor atinge un nivel record, de 110.000 de unități.