Turiști, filmați hrănind un urs cu chipsuri pe Transfăgărășan. Avertismentul autorităților

×
Publicitate

Inconștiența oamenilor pare că nu are limite. Un trecător a filmat câțiva turiști care hrănesc un urs, pe Transfăgărășan.

Ei se apropie cu maşina de animal și îl filmează. În imagini se vede cum îi aruncă ursului chips-uri pe geamul autoturismului.

Autoritățile au atras atenția de nenumărate ori turiştilor să nu mai hrănească urșii, mai ales că, în ultima perioadă, unii dintre aceștia au devenit violenţi şi au atacat oameni.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
O știi pe Maria, dar cât de frumoasă e și Valentina! Pep Guardiola se poate mândri cu fetele lui
O știi pe Maria, dar cât de frumoasă e și Valentina! Pep Guardiola se poate mândri cu fetele lui
Citește și...
Tot mai multe servicii se mută acasă sau „la negru”, din cauza costurilor. Româncele au redus vizitele la coafor

Activitatea în saloanele de înfrumusețare a scăzut în primul trimestru din an, potrivit datelor oficiale. Vizitele la cosmetică sau coafor s-au rărit ori s-au mutat acasă. Cifrele arată și o reducere a comenzilor la spălătoriile de haine.

Preparatul comandat cel mai des de români pe aplicațiile de livrare. „Mănânc și la două dimineața și seara”

De la un sandviș simplu apărut în America, burgerul a devenit preparatul cel mai comandat de români în aplicațiile de livrare. Doar în ultimul an s-au cumpărat peste șapte milioane și jumătate de burgeri.

Opțiunea politică, motiv de divorț la români. Sociologii spun că polarizarea s-a accentuat după alegerile din ultimii ani

Certurile din cauza politicii duc, tot mai des, la despărțiri de prieteni ori familie și chiar la divorțuri. La această concluzie au ajuns cercetătorii, care i-au dat și un nume - „despărțire politică”. 

Recomandări
Noua lege a salarizării a unit bugetarii: toți o critică și cer mai mulți bani și „recunoaștere”. Proteste naționale

Discuțiile pe legea salarizării continuă, iar joi au mers la negocieri sindicatele din educație. Și, în cazul celor care lucrează la catedră, proiectul de lege a stârnit nemulțumiri, după ce mai multe sporuri fie au fost reduse, fie eliminate.

Ce armament a cumpărat România cu miliardele din SAFE. Lista contractelor semnate până acum de MApN

Ministerul Apărării Naționale a anunțat semnarea mai multor contracte de achiziții militare importante în cadrul Programului SAFE, vizând modernizarea capabilităților Armatei României în domenii cheie precum supravegherea și apărarea antiaeriană.

Bărbatul care și-ar fi măcelărit bunica și fratele vorbea des de „Lucifer”. Alex i-ar fi amenințat „cu o macetă”

Caz înfiorător în Târgu Jiu. Un bărbat de 39 de ani și-ar fi omorât bunica și fratele mai mare cu un an, apoi s-a sinucis în același apartament.