Au mers la toaletă şi au găsit un animal de pradă. Cum ajunsese acolo

×
Publicitate

Un musafir nepoftit a ajuns la centrul de expoziții din Nashville. Un coiot s-a strecurat înăuntru, în timp ce era în curs de amenajare un târg de ambarcațiuni.

Animalul sălbatic a vizitat câteva standuri și, în cele din urmă, a ajuns la toaletă, unde cineva l-a fotografiat.

Serviciul pentru controlul animalelor a trimis câțiva oameni care au reușit să-l prindă pe intrus, fără ca cineva să fie rănit. Apoi coiotul a fost dus în sălbăticie.

Din cauza extinderii zonelor locuite, asemenea întâlniri devin tot mai frecvente, spun experții.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
Citește și...
Ce se întâmplă dacă pierzi doar 80 de minute de somn pe noapte

Un nou studiu arată că reducerea duratei somnului cu doar 80 de minute pe noapte, timp de șase săptămâni, este suficientă pentru a favoriza creșterea greutății și pentru a scădea nivelul activității fizice.

Clasamentul orașelor unde se trăiește cel mai bine în 2026. Sunt ideale pentru o viață liniștită și sigură

Copenhaga a fost desemnat cel mai locuibil oraș din lume pentru anul 2026, potrivit celui mai recent Global Liveability Index, realizat de The Economist Intelligence Unit.

Fenomen în Peru. 91 de copii au fost botezați Erling Haaland, inspirați de atacantul norvegian

Registrul Național de Identificare și Stare Civilă din Peru (RENIEC) a înregistrat o creștere a numărului de copii care poartă numele atacantului norvegian Erling Haaland.

Recomandări
SUA continuă să bombardeze Iranul. Trump: „Le-am dat o șansă. Nu le-a convenit”. Petrolul, la maximul ultimelor 4 săptămâni

Americanii au lansat în cursul nopții un nou raid aerian asupra mai multor ținte din Iran, potrivit comandamentului central al Statelor Unite.

Nicușor Dan merge astăzi la Kiev, la invitația lui Volodimir Zelenski. Va participa la un summit pentru susținerea Ucrainei

Preşedintele Nicuşor Dan va participa miercuri, la Kiev, la cea de a cincea ediţie a Summitului Ucraina - Europa de Sud-Est, transmite Administraţia Prezidenţială.

Scumpirile schimbă obiceiurile de consum. Românii cumpără mai puține alimente și aleg tot mai des produsele la promoție

Scumpirile schimbă modul în care ne facem cumpărăturile. În coș ajung, de pildă, mai rar ciocolata, alcoolul și snackurile și, mai des, legumele, carnea de pui și conservele, care țin de foame. Însă și acestea, în cantități mai mici.