Cupa Mondială 2018. Belgia a învins Tunisia cu 5-2 şi s-a calificat în optimi

Cupa Mondială, Belgia - Tunisia

Belgia s-a calificat în optimile Cupei Mondiale, după ce a învins, sâmbătă, la Moscova, cu scorul de 5-2 (3-1), selecţionata Tunisiei, în etapa a doua a grupei G. Romelu Lukaku şi Eden Hazard au marcat de câte două ori pentru belgieni.

Lukaku a marcat în minutele 16 şi 45+3, iar Hazard în minutele 6 (penalti) şi 51.

Al cincilea gol al belgienilor a fost marcat de Michy Batshuayi, în minutul 90.

Pentru Tunisia au înscris Bronn (18) şi Khazri (90+3).

Tunisia: Ben Mustapha - Bronn (Nagguez '24), S. Ben Youssef (Benalouane '41), Meriah, Maaloul - Skhiri, Sassi (Sliti '59), Khaoui - Badri, F. Ben Youssef, Khazri. Selecţioner: Nabil Maaloul

Arma care-i sperie pe ruși ar putea ajunge în Ucraina. Moscova amenință că va extinde „zona-tampon”

Belgia: Courtois - Alderweireld, Boyata, Vertonghen - Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco - Mertens (Tielemans '86), Lukaku (Fellaini '59), Hazard (Batshuayi '68). Selecţioner: Roberto Martinez

Meciul a fost arbitrat de americanul Jair Marrufo.

În primul meci, Belgia a învins Panama, scor 3-0.

În celălalt meci al grupei se vor întâlni, duminică, Anglia şi Panama.

Belgia a acumulat şase puncte şi şi-a asigurat calificarea în optimi, în timp ce Tunisia a fost eliminată de la Cupa Mondială.

NEWS ALERT E gata! Știm prima echipă promovată matematic în Superliga României

Cupa Mondială 2018. Brazilia a învins foarte greu Costa Rica, scor 2-0 (0-0), vineri, la Sankt Petersburg, în Grupa E a Cupei Mondiale de fotbal din Rusia.

O jurnalistă suedeză a fost sărutată și luată în brațe de un suporter în timp ce transmitea live de la Cupa Mondială de fotbal. Acesta este al doilea incident de agresiune sexuală înregistrat într-o singură săptămână în cadrul competiției.

Românii au în conturile personale de pensii din Pilonul 2 o sumă record. Cât primește fiecare în medie

Românii au în conturile personale de pensii Pilon 2 o sumă record. Peste 160.000 de pensii Pilon 2 au fost deja plătite către cei ieșiți din activitate, jumătate din sumă numai anul trecut.

Joe Biden a ajutat în secret Ucraina să se apere de atacurile Rusiei și a trimis rachete ATACMS cu rază lungă de acțiune

În ultimele săptămâni, Statele Unite au trimis în secret rachete cu rază lungă de acțiune Ucrainei pentru a fi folosite în lupta împotriva invadatorilor ruși, iar Ucraina le-a folosit deja de două ori.

Cum a fost prinsă că a luat mită doctorița ginecolog din Giurgiu. Banii pe care-i avea în buzunar erau marcați

Este anchetă la Spitalul Județean de Urgență din Giurgiu, după ce un medic ginecolog a fost prins în flagrant în timp ce lua mită pentru o operație de cezariană, acoperită de asigurarea medicală.