Combustie spontana, la asta poti sa te astepti daca ai iPhone 4. Intamplarea care te pune pe ganduri

60531371

Pasagerii dintr-o cursa regionala din Australia au ramas inmarmuriti cand telefonul unuia dintre ei, un iPhone 4, a inceput sa scoata un fum dens si a facut flacara dupa aterizare.

Cu toata uimirea lor, insotitorii de bord au fost pe faza si cu un extinctor au stins incendiul care ar fi putut sa aiba urmari dezastruoase.

Incidentul a avut loc vinerea trecuta, intr-un avion al companiei Regional Express, care facea o cursa de la Lismore la Sydney.

iPhone 4 ars

Nu s-a precizat daca telefonul care s-a aprins singur este iPhone 4 sau cel mai nou model, iPhone 4S.

Un reprezentant al unui magazin local a primit numeroase plangeri in legatura cu ambele tipuri de telefoane, utilizatorii reclamand bateriile.

O parte din utilizatori spun ca bateriile se descarca foarte repede, iar altii ca se supraincalzesc; cert este ca Apple a luat act de toate reclamatiile, inclusiv incidentul din Australia, si intentioneaza sa remedieze problemele.
 

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Cand a aflat un barbat ca prostituata platita este FIICA lui

Un barbat din Zimbabwe a lesinat dupa ce a deschis usa camerei sale de hotel si a dat nas in nas cu prostituata de 20 de ani pe care o chemase.

Aceasta femeie din Arizona a vrut sa jefuiasca o benzinarie cu ce avea sub bluza

A tipat ca e bomba si a reusit sa jefuiasca o benzinarie, dar in realitatea avea doar un pinguin de jucarie ascuns sub bluza.

Intoarce aceasta imagine si vei afla de ce un rege al Angliei nu si-a consumat casatoria

Niciun rege din istoria Angliei nu a reusit sa produca atat de multe controverse prin viata sa personala ca Henric al VIII-lea. Imaginea de fata deschide o noua fereastra catre dormitorul acestuia.

Recomandări
Primul spital construit ”de la zero” în Cluj. FOTO: Cum arată noul centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie

Noul Centru de patologie vasculo-cerebrală și neurochirurgie din cadrul Spitalului Clinic Județean de Urgență Cluj, una dintre cele mai importante investiții în domeniul medical realizată din fonduri europene, a fost inaugurat în Cluj-Napoca.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Trump anunță „cel mai mare acord petrolier din istorie” cu Venezuela: „Va reduce considerabil prețul benzinei”

Preşedintele american Donald Trump a anunţat vineri încheierea unui acord în sectorul petrolier cu Venezuela, în virtutea căruia Statele Unite ar urma să-şi dubleze rezervele de petrol, transmit AFP şi Reuters.