Cum a ales Simona Halep să sărbătorească câștigarea turneului de la Dubai

×
Codul embed a fost copiat

Halep - Rybakina, în finala de la Dubai. Simona Halep, locul 2 WTA şi cap de serie numărul 1, a câștigat finala de la Dubai cu Elena Rybakina din Kazahstan, locul 19 WTA, după un meci extraordinar.

Acesta este al doilea titlu pentru Simona Halep la Dubai, după cel din 2015 şi al 20-lea al carierei. Sportiva a spus după meci că va sărbători acest succes la hotelul Burj Al Arab, unde va merge să ia prânzul.

„Nu ar trebui să vă spun, dar totuși o voi face. Mâine voi merge la Burj Al Arab. E rușinos pentru mine, dar nu am fost niciodată acolo. Voi merge să iau prânzul acolo. Abia aștept”, a mărturisit Simona, potrivit gsp.ro.

Burj Al Arab este unul dintre cele mai înalte hoteluri din lume și a fost construit pe o plajă artificială din Dubai. Este recunoscut ca singurul hotel de șapte stele din lume, distincție neoficială însă. Costul total a fost de 2 miliarde de dolari.

Simona Halep a scris, sâmbătă, pe Facebook, că este fericită pentru titlul obţinut la Dubai, mai ales pentru că a luptat foarte mult pentru a-l obţine.

"Al 20-lea titlu la împlinirea a 20 de ani pentru turneul de la Dubai. Am luptat atât de mult pentru acesta şi este minunat", a scris Halep.

Nebunia sezonului în Liga 1: "Renunț la toți banii și dau ture în chiloți dacă salvez echipa!"
Reacția Simonei Halep, după ce a câștigat al 20-lea turneu din carieră. „Sunt aproape moartă”

Simona Halep a declarat, sâmbătă seară, că a luptat din greu în meciul cu Elena Rybakina, din Kazahstan, şi a glumit spunând că este "aproape moartă" după aceast meci.

Simona Halep s-a retras din turneul de la Doha

Jucătoarea română de tenis Simona Halep, numărul doi mondial, s-a retras din turneul WTA de la Doha, dotat cu premii totale de 2.939.695 dolari, care va începe luni, a anunţat WTA Insider.

Simona Halep - Elena Ribakina, în finala de la Dubai. Când se dispută partida

Finala turneului de categorie Premier de la Dubai, între Simona Halep, locul 2 WTA, şi Elena Ribakina din Kazahstan, locul 19 WTA, va avea loc sâmbătă, de la ora 17:00.

Ultima zi a Săptămânii Patimilor. La miezul nopții, oamenii au primit Sfânta Lumină, ca simbol al Învierii Mântuitorului

Pentru creștinii ortodocși și greco-catolici, este ultima zi a Săptămânii Patimilor. Potrivit Noului Testament în Sâmbăta Mare trupul Fiului lui Dumnezeu răstignit pe cruce a fost coborât în mormânt.