iLikeIT: Telefoane mobile cu accesorii create de cei mai mari designeri de moda

×
Publicitate

Designerii celebri tin pasul cu tehnologia si au creat pentru amatorii de gadgeturi huse si carcase care le poarta semnatura.

Cu lanturi, fermoare sau spatii pentru carti de vizita, astfel de accesorii sunt nelipsite din garderoba celor care vor sa fie la moda.

Un material realizat in colaborare cu revista The One.

Revistele de moda si site-urile care prezinta cele mai noi tendinte au fost printre primele descarcate pe tableta primita de la Mos Craciun? Atunci cu siguranta visati ca husa care imbraca noul gadget sa fie creatia unui designer celebru.

In magazinele din Bucuresti, oferta e destul de variata si, cu putin noroc, puteti cumpara aceste accesorii la reduceri. O husa creata de Stella McCartney costa 580 de lei, iar cea semnata Balenciaga - 880 de lei. Doamnele mai conservatoare pot opta pentru un model Dior din piele si bumbac, al carui pret a fost redus la 730 de lei, sau unul cu manere si ceva mai mult spatiu in interior de la Gucci, care ajunge insa la 1840 de lei.

Si posesoarele de Blackberry au de unde alege. O husa din piele de cerb, ce poarta semnatura Alexander McQuenn, costa, cu reducere, 320 de lei, intr-un magazin din Bucuresti. Pentru a va imbraca telefonul intr-o invelitoare colorata Gucci platiti 580 de lei, iar pentru una creata de Salvatore Feragamo - 898 de lei si aveti si cateva spatii pentru carti de vizita.

Brandul Gucci a scos pe piata si o pereche de manusi care merge... "mana-n mana" cu telefoanele cu touch screen. De exemplu, atunci cand mergeti pe strada si va suna telefonul, nu este nevoie sa va scoateti manusa ci numai sa deschideti acest capison si raspundeti foarte usor. O astfel de pereche de manusi costa 910 lei.

Si daca tot vorbim despre telefoanele cu touch screen, aflati ca o husa pentru iPhone, marca Dior, la reducere, ajunge la 520 lei.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Voleibalista care atrage toate privirile în online s-a pozat într-un bikini minuscul: ”O priveliște minunată!”
FOTO Voleibalista care atrage toate privirile în online s-a pozat într-un bikini minuscul: ”O priveliște minunată!”
Citește și...
Cercetătorii susțin că inteligența artificială funcționează mai bine când primește cerințe „prietenoase”

 Un nou concept despre „starea funcțională” a inteligenței artificiale sugerează că modul în care formulăm cerințele influențează rezultatele.

Echipa Velocity din Brăila a câștigat Campionatul Mondial de robotică din SUA. Nicușor Dan: ''România e mândră de voi!''

Echipa de robotică 'Velocity' a Colegiului Național 'Gheorghe Munteanu Murgoci' din Brăila a câștigat Campionatul Mondial FIRST Tech Challenge, desfășurat în perioada 29 aprilie - 2 mai, la Houston, în Statele Unite ale Americii.

Inteligența artificială ucide arta și elimină omul din creația muzicală. Platformele de streaming, inundate cu ”lăturile IA”

Inteligența artificială a început să cânte în căștile noastre, la radio - se aude și-n cafenele, baruri și restaurante. E deja cam pe peste tot. Iar fanii nu știi dacă să aplaude sau să arunce cu roșii. 

Recomandări
ANAF intensifică inspecțiile fiscale la persoane fizice. "Păstrați bonurile și facturile!"

ANAF intensifică inspecțiile fiscale la persoane fizice. Consultant fiscal: “Recomand ca, în momentul în care începem să ne jucăm fie cu criptomonede, fie pe bursă, să ne deschidem un excel și să păstrăm bonuri, facturi.”

Partidul care s-a răzgândit și nu mai votează moțiunea de cenzură împotriva Guvernului Bolojan, deși a semnat-o

Cei șase parlamentari ai Partidului UNIT (intrați în Parlament pe listele POT) au anunțat duminică seara că nu vor vota moțiunea de cenzură contra Guvernului Bolojan.

Nou record pe piața valutară: euro depășește 5,19 lei cu o zi înaintea votului moțiunii de cenzură

Banca Națională a României a publicat, în 4 mai 2026, noile valori ale cursului valutar și ale principalilor indicatori monetari, care arată o ușoară apreciere a monedelor internaționale și menținerea dobânzilor interbancare la niveluri ridicate.