Alarma falsa cu bomba in Gara Ploiesti Sud!

60140706

Vineri, la ora 12:42, la numarul de urgenta 112 s-a primit un apel prin care a fost anuntata existenta unei bombe in Gara Ploiesti Sud.

Se pare ca cel care a sunat la 112 este o persoana de sex masculin, cel mai probabil un copil.

Circulatia trenurilor nu a fost intrerupta.

In urma cercetarilor s-a descoperit ca era vorba de o alarma falsa.

Articol recomandat de sport.ro
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
"Simona Halep, de nerecunoscut!" Reacția englezilor după apariția româncei la Wimbledon
Citește și...
Un șofer nerăbdător s-a răsturnat cu mașina în Craiova, după o manevră imprudentă | VIDEO

Un bărbat s-a răsturnat cu mașina pe un trotuar din Craiova, după o manevră imprudentă. Accidentul s-a petrecut într-o intersecție.

Scandal la metrou. Un bărbat a spart o poartă de acces și a atacat paznicii. A fost internat la Psihiatrie

Incident violent în Capitală, în stația de metrou Nicolae Grigorescu. Un bărbat care împingea un cărucior de supermarket a spart o poartă de acces din sticlă securizată, apoi i-a agresat pe agenții de pază care au intervenit.

SRI recrutează tineri din universități: 116 locuri disponibile la facultățile din țară. Ce condiții trebuie îndeplinite

Serviciul Român de Informații educă specialiști în universități de stat. Sunt locuri special rezervate pentru ei la facultăți precum Informatică sau Automatică și Calculatoare.

Recomandări
SUA continuă să bombardeze Iranul. Trump: „Le-am dat o șansă. Nu le-a convenit”. Petrolul, la maximul ultimelor 4 săptămâni

Americanii au lansat în cursul nopții un nou raid aerian asupra mai multor ținte din Iran, potrivit comandamentului central al Statelor Unite.

Nicușor Dan merge astăzi la Kiev, la invitația lui Volodimir Zelenski. Va participa la un summit pentru susținerea Ucrainei

Preşedintele Nicuşor Dan va participa miercuri, la Kiev, la cea de a cincea ediţie a Summitului Ucraina - Europa de Sud-Est, transmite Administraţia Prezidenţială.

Scumpirile schimbă obiceiurile de consum. Românii cumpără mai puține alimente și aleg tot mai des produsele la promoție

Scumpirile schimbă modul în care ne facem cumpărăturile. În coș ajung, de pildă, mai rar ciocolata, alcoolul și snackurile și, mai des, legumele, carnea de pui și conservele, care țin de foame. Însă și acestea, în cantități mai mici.