Japonia a invins cu 1 la 0 Camerunul, in grupa E a Cupei Mondiale

Autor: Stirileprotv.ro
Ultimul update: Joi 29 Martie 2012 03:02
Data publicarii: Luni 14 Iunie 2010 00:00
Jabulani 2010

Echipa nationala a Japoniei a invins, luni, pe stadionul Free State din Bloemfontein, cu scorul de 1-0, reprezentativa Camerunului, in al doilea meci al grupei E de la Cupa Mondiala din Africa de Sud.

Singurul gol al partidei a fost marcat de Keisuke Honda, in minutul 39.

Partida a fost condusa de o brigada de arbitri formata din centralul Olegario Benquerenca (Potugalia), asistentii Jose Cardinal si Bertino Miranda (Portugalia), iar rezerva a fost Oscar Ruiz (Columbia).

In prima partida a grupei E, Olanda a invins Danemarca cu scorul de 2-0. In urmatoarele meciuri ale grupei, Olanda va intalni Japonia, la 25 iunie, iar Camerun va evolua impotriva Danemarcei, o zi mai tarziu.

INTRA PE WWW.SPORT.RO SI AFLA ULTIMELE DETALII DESPRE CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2010

Jabulani 2010 Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Mediafax

Anglia a remizat, scor 1-1, cu SUA in primul meci din Grupa C la CM
Coreea de Sud - Grecia, scor 2-0, in primul meci al grupei B de la CM
Argentina - Nigeria, scor 1-0, in grupa B la Cupa Mondiala
bianca andreescu
Bianca Andreescu a abandonat în setul doi cu Anett Konvateit, din optimi, la Miami
Katelyn Ohashi, a doua notă de 10 la sol. Exercițiul ei a devenit viral. VIDEO
Simona Halep - Venus Williams, Miami. Românca s-a calificat în sferturile de finală
Simona Halep, victorie neaşteptată la dublu. S-a calificat în optimile de la Miami
Suedia - România 2-1. Ocazie urișă ratată la ultima fază de Săpunaru
Simona Halep s-a calificat în turul 3 al turneului de la Miami. Buzărnescu a pierdut
simona halep
Simona Halep, despre Bianca Andreescu: ”E tânără şi nu se gândeşte la presiune”
Anunțul Simonei Halep despre noul său antrenor. Cei 2 au mai colaborat în trecut
Vicecampion mondial la natație, mort la 26 ani. Sportivului i s-a făcut rău la antrenament
EURO 2020. Meciurile României cu Suedia și Insulele Feroe, transmise în direct la PRO TV
Povestea Biancăi Andreescu. Bunica tenismenei: ”Am și plâns de emoții”