Coreea de Sud - Grecia, scor 2-0, in primul meci al grupei B de la CM

Ultimul update: Sambata 04 August 2012 14:59
Data publicarii: Sambata 12 Iunie 2010 00:00
Coreea de Sud-Grecia

Echipa nationala a Greciei, la care atacantul Stelei, Pantelis Kapetanos, a evoluat in repriza secunda, a fost invinsa sambata, pe arena Nelson Mandela Bay (Port Elizabeth), cu scorul de 2-0 (2-0), de reprezentativa Coreei de Sud.

Golurile ce au adus prima victorie a unei echipe nationale la acest turneu final au fost marcate de Lee Jung-Soo si Park Ji-Sung.

Pentru reprezentativa Greciei, atacantul echipei FC Steaua, Pantelis Kapetanos, a intrat pe gazon in minutul 61, inlocuindu-l pe Angelos Charisteas.

Tot in grupa B a Cupei Mondiale mai este programat sambata, de la ora 17.00, pe Ellis-Park Stadium (Johannesburg), meciul Argentina - Nigeria.

Coreea de Sud-Grecia Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Mediafax

IMAGINI SENZATIONALE! Ceremonia de deschidere a CM de Fotbal 2010
Africa de Sud - Mexic, scor 1-1, in meciul de deschidere al Cupei Mondiale
Simona Halep
Simona Halep, desemnată în premieră campioană mondială de ITF
Prima reacție a Cristinei Neagu, după accidentarea din timpul meciului cu Ungaria
Primele declarații după accidentarea Cristinei Neagu: “Mă doare foarte tare”
Handbal România - Ungaria, 29-31. Fetele s-au calificat în semifinale
Anunțul făcut de Lucian Bute pe rețelele de socializare, în această dimineață
Simona Halep, în finala pentru lovitura anului
cristina neagu
Victorie dramatică pentru România în fața Spaniei, la Campionatul European de handbal
Campionatul European de Handbal Feminin, România - Olanda, 24 - 29. Desfășurarea partidei
Cristian Pletea, medaliat cu bronz la CM de juniori, la tenis de masă
Victorie fantastică la Campionatul European de Handbal pentru România.Româncele au șanse la aur
Cristina Neagu, mesaj impresionant în meciul România – Norvegia. Româncele au învins detașat campioana Europei
Naționala de handbal a României a învins Norvegia cu 31-23, la EURO 2018