Zeci de suporteri răniți după ce o balustradă s-a rupt la meciul Amiens-Lille

Ultimul update: Luni 09 Octombrie 2017 13:31
Data publicarii: Duminica 01 Octombrie 2017 07:37

29 de persoane au fost rănite sâmbătă seară, iar 5 dintre ele sunt în stare gravă, în urma unui accident produs în timpul unui meci la Amiens, în Franţa.

Era minutul 15 al partidei, când bariera de siguranţă a unei tribune a cedat şi câteva zeci de suporteri au căzut unii peste alţii, de la aproape doi metri.

"În momentul în care s-a marcat, fanii de la Lille au sărit pe gard, care a cedat. 100 de persoane au căzut pe teren, probabil de la cel puţin doi metri. Au căzut unii peste alţii. Echipele de intervenţie s-au mişcat rapid. Am văzut 5-6 persoane luate cu targa", a declarat un martor ocular, care a menţionat că după câteva minute fanilor oaspeţilor li s-a cerut să nu se mai mişte.

Meciul a fost anulat, iar răniţii au primit primul ajutor chiar pe terenul de fotbal, înainte sa fie transportaţi la spitale.

Preşedintele clubului gazdă a acuzat ultraşii echipei adverse, Lille, că s-au repezit înspre barieră și au vrut să intre pe teren.

Maria Sharapova, replică acidă la atacul lui Wozniacki: ”Eu sunt în optimi, ea nu știu unde este”
simona halep
Moment emoționant înainte de meciul Simonei cu Venus. Ce s-a întâmplat în culise
Mesajul Simonei Halep pentru Serena Williams: ”Sunt gata să mă confrunt!”
Serena Williams își dorește ca viitoarea ei adversară să fie Simona Halep
Halep a învins-o pe Venus Williams în două seturi. Va juca cu Serena la Australian Open
Halep, despre victoria de la Australian Open: „N-am idee cum am câștigat”
Gimnasta care calcă pe urmele Nadiei Comăneci. A primit un scor perfect. VIDEO
simona halep la australian open
Simona Halep - Sofia Kenin 6-3; 6-7; 6-4. O nouă victorie dramatică pentru Simona
Simona Halep, în turul II la Australian Open. Victorie în trei seturi în fața Kaiei Kanepi
Un jurnalist a adormit la conferința de presă a lui Rafael Nadal. Reacția spaniolului
Simona Halep, în continuare pe locul 1 în clasamentul WTA. Ce avans are față de Kerber
Mesajul Simonei Halep pentru un celebru tenismen. "Îţi doresc tot ce e mai bun în viaţă"
Halep, înainte de Australian Open: „Sunt puțin în urmă cu pregătire şi meciurile”