Simona Halep, starul unui meci de baseball din New York

61905361

Simona Halep, locul 2 WTA, a fost invitată, marţi, pe arena Citi Field pentru a efectua prima aruncare la meciul de baseball dintre New York Mets şi Arizona Diamondbacks.

Halep a fost însoţită de antrenorul Darren Cahill şi de ceilalţi membri ai echipei ei. Îmbrăcată cu un tricou al formaţiei Mets, cu numărul 13 şi cu "Halep" inscripţionat pe spate, jucătoarea de tenis i-a spus "catcher-ului" (prinzător) echipei gazdă Kevin Plawecki că este emoţionată, agitată.

Ea a făcut câteva "antrenemente" şi apoi, în faţa spectatorilor prezenţi pe stadion, Simona Halep a aruncat, un pic scurt, mingea de baseball, dar Plavecki a reuşit să o prindă.

Sportiva din Constanţa se află la New York, unde se pregăteşte pentru ultimul Grand Slam al anului, US Open, turneu care va începe luni.

 

@simonahalep throws out the first pitch ⚾️????with the @mets

A post shared by WTA (@wta) on

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Olăroiu, imagini unice: arabii au publicat fotografii în care românul e de nerecunoscut
FOTO Olăroiu, imagini unice: arabii au publicat fotografii în care românul e de nerecunoscut
Citește și...
“KOnfruntarea milioanelor”. Meciul dintre Mayweather și McGregor va fi LIVE la PRO TV

PRO TV difuzează pe 27 august, de la 7 dimineața, în exclusivitate, cel mai tare meci de box din toate timpurile: Mayweather vs. McGregor!

Larisa Iordache, aur la sol, la Universiada de la Taipei

Gimnasta Larisa Iordache a obţinut, miercuri, medalia de aur la sol, a treia distincţie pentru ea, şi a patra pentru România, care a încheiat concursul de gimnastică la Universitatea de la Taipei.

Gimnastul Andrei Muntean, medalie de bronz la sărituri, la Universiada de la Taipei

Gimnastul Andrei Muntean a obţinut, miercuri, medalia de bronz în finală la sărituri, la Universiada de la Taipei.

Recomandări
Bulgaria a devenit lider mondial în stocarea energiei. Vecinii care țin aprinsă lumina în România sunt peste SUA și Australia

Bulgaria a devenit lider global al capacităților de stocare a energiei, depășind California, Chile sau Australia, regiuni care se bazează pe energie solară. Bulgaria asigură din această energie stocată majoritatea necesarului importat de România. 

Ministerul Apărării de la Chișinău: Drona doborâtă la Galați este rusească, a venit din Ucraina și a traversat Moldova

Drona doborâtă duminică dimineața la Galați este rusească și a traversat Republica Moldova, venind dinspre Ucraina, înainte de a intra în spațiul aerian al României, a transmis Ministerul Apărării de la Chișinău.

Motorina standard s-a ieftinit cu 68 de bani. Prețul a coborât sub pragul de 10 lei în unele benzinării

Vești bune pentru șoferi la pompă. De la miezul nopții, prețul motorinei standard a scăzut cu 68 de bani și a ajuns la 10 lei pe litru în unele benzinării.