ROMANIA - GRECIA. Ponta, intrebat daca Romania se califica la CM 2014: Eh, as vrea eu!

Ultimul update: Vineri 22 Noiembrie 2013 01:21
Data publicarii: Marti 19 Noiembrie 2013 17:15
Categorie: Stiri Sport
GRECIA - ROMANIA

ROMANIA - GRECIA. Premierul Victor Ponta nu a comentat sansele echipei nationale de fotbal a Romaniei de a se califica la Cupa Mondiala, raspunzand doar "as vrea eu" la intrebarea daca fotbalistii romani vor obtine aceasta calificare.

Intrebat de jurnalisti daca se califica Romania, Ponta a raspuns: "Eh, as vrea eu !". Reprezentativa de fotbal a Romaniei a fost invinsa, vineri seara, cu scorul de 3-1 (2-1), de selectionata similara a Greciei, in meciul tur disputat pe stadionul Giorgios Karaiskakis din Pireu, contand pentru barajul de calificare la Cupa Mondiala din Brazilia, din 2014.

ROMANIA - GRECIA LIVE UPDATE

Meciul retur va avea loc in aceasta seara, de la ora 21.00, pe Arena Nationala din Bucuresti. Pentru a fi sigura de calificarea la CM, Romania are nevoie de o victorie cu scorul de 2-0 sau la o diferenta de trei goluri.

In cazul in care Romania va castiga cu scorul de 3-1, meciul va intra in prelungiri, iar daca scorul se mentine si dupa 30 de minute, se va trece la executarea loviturilor de departajare.

Sursa: Pro TV