Explicația Simonei Halep pentru eșecul de la Indian Wells: ”Nu am fost pregătită, am jucat prost”

Autor: Stirileprotv.ro
Ultimul update: Miercuri 28 Noiembrie 2018 10:13
Data publicarii: Sambata 17 Martie 2018 09:25
Simona Halep

Simona Halep, numărul unu mondial, a ratat calificarea în finala turneului WTA de la Indian Wells (California), după ce a făcut un meci extrem de slab cu japoneza Naomi Osaka.

La finalul partidei, Simona Halep a explicat evoluția extrem de slabă pe care a avut-o.

Nu am fost pregătită să joc acest meci și am evoluat prost. Partea bună este că am jucat semifinale, după multe săptămâni de pauză. E o înfrângere greu de digerat, însă îmi voi reveni, mâine e o nouă zi. Nu sunt surprinsă să văd două jucătoare de 20 de ani în finala de la Indian Wells. Ambele joacă foarte bine și merită să joace finala”, a spus Simona, la conferința de presă.

Simona a spus și unde crede ea că s-a ”rupt” meciul: ”Am jucat bine până la 4-3, dar apoi mi-am pierdut concentrarea, nu știu de ce”.

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Simona Halep Seymour Hersh, jurnalist castigator al premiului Pulitzer

Sursa: Pro TV

Halep, certată de Darren Cahill în timpul partidei cu Osaka: ”Nu ești tu, nu e jocul tău!”
Simona Halep - Naomi Osaka 3-6, 0-6. Românca a ratat calificarea în finala Indian Wells
simona halep
Simona Halep, învinsă de Monica Niculescu la Miami Open
Săritură nemaivăzută pe gheață, reușită de o tânără de 19 ani
Gabriel Tamaș riscă închisoarea în Israel, fiind prins băut la volan. Cu cine era în mașină
România - Insulele Feroe 4-1, în preliminariile Euro 2020. REZUMATUL VIDEO
Simona Halep: Este întotdeauna o plăcere să joc împotriva surorilor Williams
Bianca Andreescu a abandonat în setul doi cu Anett Konvateit, din optimi, la Miami
Katelyn Ohashi - 3
Katelyn Ohashi, a doua notă de 10 la sol. Exercițiul ei a devenit viral. VIDEO
Simona Halep - Venus Williams, Miami. Românca s-a calificat în sferturile de finală
Simona Halep, victorie neaşteptată la dublu. S-a calificat în optimile de la Miami
Suedia - România 2-1. Ocazie urișă ratată la ultima fază de Săpunaru
Simona Halep s-a calificat în turul 3 al turneului de la Miami. Buzărnescu a pierdut
Simona Halep, despre Bianca Andreescu: ”E tânără şi nu se gândeşte la presiune”