După finala Wimbledon, Nick Kyrgios a primit încă o amendă. Cu câți bani o să rămână la final

Nick Kyrgios
IMAGO

Tenismanul australian Nick Kyrgios a încheiat participarea la Wimbledon, al treilea Grand Slam al anului, cu o amendă de 3.000 dolari, pentru ''limbajul obscen'' din finala câştigată de sârbul Novak Djokovic.

Pe parcursul turneului pe iarbă londonez, din cauza ieşirilor sale la adresa publicului, arbitrilor şi chiar propriului anturaj, Kyrgios a cumulat amenzi în total de 17.000 dolari, dar calificarea în prima lui finală de Grand Slam i-a adus un premiu de 1,18 milioane euro, ceea ce ridică totalul premiilor câştigate de australian la 10,8 milioane euro.

Iată unul dintre momentele tensionate din finala de duminică, când sportivul a fost supărat de o femeie din public:

Novak Djokovic (3 ATP, principal favorit) a câştigat duminică turneul de Mare Şlem de la Wimbledon după ce s-a impus în finală, în patru seturi, 4-6, 6-3, 6-4, 7-6 (7/3), în faţa australianului Nick Kyrgios (40 ATP).

Australianul a acces în finală beneficiind de retragerea, în semifinale, a spaniolului Rafael Nadal, care a acuzat o accidentare la abdomen.

FOTO Așteptarea a luat sfârșit pentru fanii tinerei care a făcut senzație în Qatar! S-a pozat topless

Novak Djokovic și prințul George, moștenitorul coroanei britanice, au fost protagoniștii unui moment simpatic după finala de la Wimbledon 2022. Sârbul i-a dat prințului să țină trofeul, cât timp el a stat de vorbă cu ducii de Cambridge.

Sârbul Novak Djokovic a declarat, după ce a câştigat turneul de la Wimbledon, că nu intenţionează să se vaccineze împotriva coronavirusului.

Novak Djokovici a câștigat finala masculină de la Wimbledon

Novak Djokovici (35 de ani, locul 3 ATP) a câștigat finala masculină de la Wimbledon, în fața australianului Nick Kyrgios.

Alexia Tatu a câștigat finala de la Wimbledon, în competiția junioarelor sub 14 ani

Alexia Tatu a câștigat finala românească de la Wimbledon, în competiția destinată junioarelor sub 14. Ea s-a s-a impus cu scorul de 7-6 (7-2), 6-4, în fața compatrioatei Andreea Soare.

Finală 100% românească la Wimbledon. Alexia Tatu și Andreea Soare se întâlnesc în ultimul act, în turneul junioarelor U14

Două jucătoare românce de tenis scriu istorie la Wimbledon 2022. Finala în competiția destinată junioarelor sub 14 ani va fi sută la sută românească. Alexia Tatu și Andreea Soare vor lupta duminică pentru trofeul de campioană.

Cine sunt politicienii cu dosare penale care candidează la alegerile locale. La Iași, primarul Mihai Chirica are 4 dosare

Acuzațiile procurorilor și dosarele penale întocmite pe numele lor nu îi țin pe politicieni departe de funcții.

Situație de urgență în Slănic Prahova, după surparea străzii din centru. Localitatea stă pe un uriaș zăcământ de sare

Este alertă în Slănic Prahova, după ce o stradă din centrul orașului a început să se surpe. Zeci de oameni din blocurile din apropiere au fost evacuați, iar circulația în zonă este oprită.

STENOGRAME din cazul discipolului lui Bivolaru. Cum și-a mințit o victimă că a salvat-o de la moarte deblocând o chakră

Un instructor de yoga din București, considerat discipol al lui Gregorian Bivolaru, este acuzat fapte grave.