Vreme de aprilie pe Valea Prahovei si la Brasov!

×
Publicitate

Amatorii de gratare si de drumetii se pot considera norocosi. Cei care au fost inspirati si au facut un drum pana la munte au dat de soare si de un cer senin, mai putin de partii albe.

 

Doar la Babele a fost loc de o bataie cu zapada dupa care au mers perfect o cana de vin fiert si o friptura bine rumenita.

Dupa doua ore de stat la coada la telecabina, cei care au ajuns la Babele au chiuit din rasputeri, mai ales ca au fost atacati cu bulgari.

Fericiti, cativa copilasi s-au zdrobit sa inalte un om de zapada, care sa pazeasca muntele si dupa plecarea lor.

Altii, mai cuminti din fire, au ramas la padure, langa un gratar incins. Pestele a fost doar deschizatorul de drumuri, pentru ca au urmat fripturile, carnaciorii si mititeii, impinsi de la spate de bere si de vin.

Si la mare a fost extrem de placut. Au fost 17 grade la soare, iar faleza s-a umplut de oameni, uimiti de acest sfarsit magic de noiembrie.
 

Articol recomandat de sport.ro
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Leo Messi a pălmuit un adversar! Decizia Comisiei de Disciplină a venit imediat
Citește și...
350.000 de copii din Romania traiesc in saracie absoluta

S-au implinit 20 de ani de cand Adunarea generala a ONU a adoptat Conventia privind Drepturile Copilului.

Aflati cum puteti evita pancreatita, o boala care poate fi fatala!

Bomboane, paine alba, prajituri cu multe creme. Iata doar cateva exemple de alimente care streseaza pancreasul. Iar consecintele pot fi extrem de grave.

DaVinci, cel mai performant robot chirurgical din lume, si in Romania!

Il cheama DaVinci, are patru brate, vede la inalta definite si taie acolo unde mana doctorului nu mai este tocmai ferma. Este vorba despre cel mai performant robot chirurgical din lume, care a ajuns si in Romania.

Recomandări
Cei trei judecători CCR care s-au opus „amendamentului Fritz”. De ce au considerat că legea este retroactivă

Trei judecători ai CCR au avut o opinie separată față de decizia care a declarat constituțional „amendamentul Fritz”. În viziunea lor, acesta încalcă principiul neretroactivității legii.

CNSU a aprobat noi măsuri de urgență pentru Cernavodă. Cum va fi asigurată apa necesară răcirii reactoarelor

Comitetul Național pentru Situații de Urgență (CNSU) a aprobat vineri o nouă hotărâre, care cuprinde mai multe măsuri și intervenții în regim de urgență pentru a asigura debitul de apă necesar în continuare pentru răcire la CNE Cernavodă.

Incendiu la Institutul Clinic Fundeni din București. 37 de pacienți au fost evacuați de urgență

Pompierii au intervenit, sâmbătă dimineaţă, pentru a stinge un incendiu care se manifesta cu degajări de fum într-un salon de la etajul al treilea al Institutului Clinic Fundeni din Bucureşti.