Plicul, "biletul" de intrare in spitalele din Romania

×
Publicitate

Destainuirile unor bolnavi stau marturie ca spaga este inca in floare.

Difera bineinteles de la spital la spital. Daca la cele mai "ieftine", un chirurg primeste aproximativ 700 de lei, iar un anestezist 200, la un spital cu pretentii, o operatie depaseste 1000 de lei, spun pacientii.

Nici asistentele nu sunt de neglijat, daca ne gandim ca pentru o injectie trebuie sa le bagam in buzunar trei lei. Mai multe marturii ale pacientilor puteti citi in editia de maine a cotidianului Gandul.

Vezi aici daca micile atentii sunt de condamnat de fiecare data.

Articol recomandat de sport.ro
Răzvan Lucescu, „îmbătrânit” în ultima sută de ore: cum arăta duminică, la sosirea în țară
Răzvan Lucescu, „îmbătrânit” în ultima sută de ore: cum arăta duminică, la sosirea în țară
Citește și...
Imagini șocante într-un magazin din Iași. Un bărbat bate cu o violență extremă o femeie fără apărare

Un individ de 31 de ani din județul Iași a fost arestat preventiv după ce a bătut o vânzătoare, într-un magazin. Femeia a ajuns la spital. Scena violentă a fost înregistrată de camerele de supraveghere.

Cât costa o masă de Paște în România acum 100 de ani. ”Mulți oameni n-au gustat carne de miel. S-au mulțumit să aibă vacă”

Românii se plângeau și acum 100 de ani de prețurile dinaintea Paștelui, iar documentele vremii arată că și în 1916 oamenii constatau că ”înainte era mai bine”. 

Bătaie în parcarea unui magazin din Tecuci. Scenele au fost surprinse de o cameră de supraveghere

Un conflict izbucnit în parcarea unui magazin din Tecuci a dus la mai multe coliziuni, dar și la deschiderea a 5 dosare penale. Scenele au fost surprinse de o cameră de supraveghere.

Recomandări
Val de frig la mijloc de primăvară. Agricultorii luptă să salveze culturile afectate de îngheț

Valul de frig a pus stăpânire pe țară chiar în mijlocul primăverii. În această dimineață oamenii porniți la cumpărături în Vinerea mare au revenit la hainele groase și fularele de astă-iarnă.

Mircea Lucescu, condus pe ultimul drum în drapelul național, pe care l-a slujit cu onoare. ”E o legendă”

Sunt momente grele pentru toți cei care l-au iubit pe legendarul antrenor Mircea Lucescu. Il Luce a fost înmormântat vineri la Cimitirul Bellu, cu onoruri militare. 

De la ”vreau să fiu doctor” la călugăr clopotar. Povestea frumoasă a Părintelui Lavrentie de la Mănăstirea Petru Vodă

Părintele Lavrentie de la Mănăstirea Petru Vodă a povestit într-un interviu realizat de jurnalistul Alex Dima cum a ajuns să compună melodii la clopote după ce a visat una dintre ele cu ani înainte, fără să știe că o va putea vreodată cânta.