Plina de curaj! A facut pe detectivul si l-a prins pe hotul care a jefuit-o

×
Publicitate

Plina de curaj, o femeie de 50 de ani din Deva a reusit sa-l demaste in fata politistilor pe individul care a talharit-o in urma cu o luna si i-a furat poseta.

Avea inauntru bani si telefoanele mobile, adica o valoare cam de 2.500 de lei. Plangerea la politie nu s-a lasat cu niciun ecou, dar victima a avut noroc: l-a recunoscut pe talhar pe strada, l-a fotografiat si, pentru ca este proprietara unei firme in domeniul imobiliar, poarta mereu un aparat de fotografiat.

Prudenta, l-a urmarit de la distanta si chiar s-a ascuns intr-un magazin pentru a-i face poze. Individul a intrat la un moment dat pe o strada laturalnica pentru a vinde prada din ultima vreme: telefoane furate.

La scurt timp dupa ce femeia le-a aratat pozele politistilor, oamenii legii au mai primit o plangere din partea unei tinere de 20 de ani. Fusese si ea jefuita, culmea, de acelasi individ, un recidivist de 24 de ani eliberat conditionat. Fusese eliberat conditionat din inchisoare in urma cu doua luni, dupa ce comisese un alt furt.

Politistii l-au retinut, iar judecatorii au si emis un mandat de arestare preventiva pe 29 de zile pe numele lui.

Daca discutam despre un individ cu antecedente cum de nu l-au recunoscut victimele in baza de fotografii a politiei? Agentii au aratat fotografiile recidivistilor condamnati pentru talharie. El facea part din categoria retinutilor pentru furt.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Ea este blondina care i-a sucit mințile lui Denis Alibec!
FOTO Ea este blondina care i-a sucit mințile lui Denis Alibec!
Citește și...
Animalul sălbatic apărut lângă București. A fost emisă alertă extremă

Autoritățile au emis o alertă după ce un mistreț a fost observat pe strada Erou Iancu Nicolae din Voluntari.

Incendiu la metrou, două stații s-au umplut de fum. Imagini de la fața locului

Un incendiu a izbucnit, miercuri, în stația Iancului, direcția spre Piața Victoriei. Fumul a ajuns și în stația Obor.

Explicația șoferului de TIR care a lovit tot ce i-a ieșit în cale, în Constanța: „Nu am băut, nu sunt drogat”

Şoferul de TIR care a avariat mai multe autoturisme şi un autobuz în municipiul Constanţa a declarat marţi, după ce a fost externat din spital, că i s-a făcut rău din cauza problemelor medicale pe care le are şi că nu a făcut nimic intenţionat.

Recomandări
Surse. Ce condiții îi pune PSD lui Eugen Tomac pentru a-i susține Guvernul: Fără austeritate de tip Bolojan și fără taxe noi

Potrivit unor surse, PSD are o listă de condiții pe care le pune pentru a vota învestirea Guvernului condus de premierul desemnat Eugen Tomac. Printre acestea se află: nicio taxă nouă, scăderea TVA la alimente și indexarea pensiilor.

Incendiu la metrou, două stații s-au umplut de fum. Imagini de la fața locului

Un incendiu a izbucnit, miercuri, în stația Iancului, direcția spre Piața Victoriei. Fumul a ajuns și în stația Obor.

Grevă japoneză în sănătate. Sindicaliștii Sanitas protestează față de legea salarizării și amenință cu greva generală

Sindicaliştii din sănătate se află marţi în grevă japoneză, ei ameninţând cu greva generală, nemulţumiţi de Legea salarizării.