Contestatii BACALAUREAT 2011 edu.ro. Rezultate finale TELEORMAN

60499913

Rezultatele contestatiilor de la Bacalaureat 2011 sunt afisate pe site-ul edu.ro. Listele contin notele finale de la sesiunea iunie-iulie a examenului.

Orice elev care depune constestatie trebuie sa fie constient ca exista sanse ca, in urma recorectarii, punctele obtinute sa nu-l ajute sa promoveze BAC-ul.

Regulamentul spune ca:

- Cei cu medii intre 4,50 si 4,99 vor primi noua nota indiferent de diferenta. Ex: un elev cu 4,75, daca va obtine nota 5,00 va ramane cu aceasta nota chiar daca diferenta este de doar 0,25. La fel si in cazul celor cu medii de peste 9,50.

- Pentru toti ceilalti, diferenta trebuie sa fie de minimum 0,50 pentru ca nota sa fie modificata. Daca diferenta insa este de peste 1,50, o a treia comisie va evalua lucrarea.

Astfel, pot aparea cazuri extreme. De exemplu, daca elevul Ionescu, cu media generala 5.60, depune contestatie la toate cele trei probe scrise si obtine la fiecare 0.4 puncte in plus nu va promova examenul, desi punctajul sau ar duce in mod normal la media 6.0. Asta pentru ca nu se inscrie in cele 0.5 puncte minime/proba pe care trebuie sa le obtina.

Pentru rezultatele din celelalte judete, CLICK AICI

Contestatii BACALAUREAT 2011. Rezultate finale TELEORMAN

Articol recomandat de sport.ro
Scene incredibile! Au dat foc stadionului și a urmat haosul: ”Nu cumpărați bilete la ei”
Scene incredibile! Au dat foc stadionului și a urmat haosul: ”Nu cumpărați bilete la ei”
Citește și...
Asociația Prosumatorilor cere TVA zero pentru fotovoltaice și baterii de stocare, după modelul german. Ce avantaje ar aduce

APCE solicită Parlamentului adoptarea în regim de urgenţă a unui pachet de măsuri fiscale inspirat din modelul german, care să permită aplicarea TVA 0% pentru sistemele fotovoltaice de până la 27 kW şi pentru bateriile de stocare aferente.

Pensii august 2026. De ce s-a întârziat plata pensiilor în această lună. Când intră și banii de alocații

Peste 4 milioane de pensionari așteaptă plata pensiilor, ca de obicei, încă din prima zi a lunii. 1 august a picat însă sâmbătă, iar Poșta Română nu lucrează în weekend, astfel încât poștașii vor începe să bată la ușă începând de luni, 3 august.

Peste 500 de incendii mari în 3 zile, majoritatea de la cei care au dat foc vegetației. Amenzile ajung și la 100.000 lei

Pompierii au stins, în ultimele trei zile, la nivel naţional, peste 500 de incendii, aproape trei sferturi dintre acestea fiind arderi necontrolate, informează Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă (IGSU). 

Recomandări
Veste bună privind centrala nucleară de la Cernavodă, după detonarea unei stânci în apropierea braţului Bala al Dunării

Ministrul interimar al Apărării, Radu Miruţă, a anunţat că nivelul Dunării a crescut cu 2 cm faţă de ziua trecută în zona centralei nucleare de la Cernavodă, ceea ce asigură funcţionarea în continuare a acesteia.

Asociația Prosumatorilor cere TVA zero pentru fotovoltaice și baterii de stocare, după modelul german. Ce avantaje ar aduce

APCE solicită Parlamentului adoptarea în regim de urgenţă a unui pachet de măsuri fiscale inspirat din modelul german, care să permită aplicarea TVA 0% pentru sistemele fotovoltaice de până la 27 kW şi pentru bateriile de stocare aferente.

Republica Moldova a activat planul de criză: restricții la consumul de energie și apă. Se caută surse alternative din România

Comisia Naţională de Management al Crizelor din Republica Moldova a aprobat un nou set de măsuri pentru gestionarea situaţiei din sectorul energetic şi a riscurilor generate de nivelul scăzut al apei în fluviul Nistru.