Au dat zeci de mii de euro pe apartamente, insa au ramas pe drumuri

×
Publicitate

"Si-a batut joc de noi!" Asta striga in gura mare mai multi clujeni care i-au dat unui individ peste 50.000 de euro pe un apartament, iar apoi acesta a disparut.

Cand au aflat ca pot avea apartamente la mansarda unui bloc din Cluj, cei 7 cumparatori au fost convinsi ca vor incepe o viata noua. Totul s-a naruit in momentul in care si-au dat seama ca a fost o inselatorie.

Desi ar fi trebuit sa le predea apartamentele finisate in 2008, administratorul firmei este de negasit. Ba mai mult, oamenii spun ca acesta ar fi revandut locuintele altor persoane, care au si cheile de la intrare.

Constructorul apartamentelor de la mansarda nu a putut fi contactat. Pagubitii sunt hotarati sa mearga in instanta fie ca sa-si recupereze banii, fie sa se mute in apartamentele promise.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Antrenoarea cu apariții seducătoare în online și-a pierdut locul de muncă: ”Am plâns mult în ultimele două săptămâni”
FOTO Antrenoarea cu apariții seducătoare în online și-a pierdut locul de muncă: ”Am plâns mult în ultimele două săptămâni”
Citește și...
România are doar 121 de cămine pentru vârstnici. Listele de așteptare se întind pe ani de zile și spitalele sunt blocate

Statul român are doar 121 de cămine publice pentru vârstnici, cu aproximativ 7.000 de locuri – un număr infim în raport cu nevoile unei populații care îmbătrânește.

Pericolul oilor ”fantomă” din Cluj. Figurau oficial ca ucise într-un focar din Tulcea

Zeci de oi care figurau oficial ca sacrificate într-un focar din Tulcea au fost descoperite la o fermă din Cluj, un act de sabotaj la siguranța alimentară a țării, anunță ANSVSA. Instituția promite cele mai dure sancțiuni. 

Două timbre din România au intrat în Cartea Recordurilor. Cum arată excepționalele emisiuni filatelice | FOTO

Două timbre din România, emise de Romfilatelia, au fost desemnate oficial de Cartea Recordurilor drept cel mai lung, respectiv cel mai mic timbru din lume. 

Recomandări
Mesajul Americii către România, la 250 de ani de la fondarea Statelor Unite. Imagine spectaculoasă a Castelului Bran

SUA și România au o ”legătură profundă și durabilă”, iar cele două națiuni ”sunt profund ancorate în valorile fundamentale ale civilizației occidentale”, se arată într-un editorial al ambasadorului american la București cu ocazia Freedom250.

Ploi torențiale, vijelii și grindină. ANM a emis un nou cod de vreme rea pentru București și alte șapte județe

Administrația Națională de Meteorologie a emis sâmbătă două atenționări cod galben de vreme severă, valabile în mai multe regiuni ale țării. Meteorologii anunță intensificări ale vântului, vijelii, ploi torențiale și grindină de mici dimensiuni.

Banca NATO. Canada anunță la summit că 10 țări vor înființa o bancă de investiții în apărare. Surprizele din Europa

Canada intenţionează să anunţe la summitul NATO de săptămâna viitoare din Turcia că 10 ţări sunt gata să fondeze o bancă internaţională pentru investiţii în apărare, a declarat pentru Reuters principalul negociator canadian.