Vadim si Becali - "doi crestini si patrioti vor scapa tara de hoti"

60286101

Presedintele PRM, Corneliu Vadim Tudor, a prezentat unul dintre afisele electorale ale partidului pentru euroalegeri, care il arata pe Gigi Becali tinandu-l dupa umar pe liderul PRM, iar sloganul este "Doi crestini si patrioti vor scapa tara de hoti!".

 

"Afisele sunt facute cu bun gust. S-a saturat lumea de rosu si de portocaliu. Uitati-va ce albastru frumos!", a exclamat Vadim.

Liderul PRM a admis ca orice se poate spune despre el si despre "tanarul Becali", dar nu se poate nega ca sunt crestini si fac ceva pentru biserici.

In urma cu cateva saptamani, Vadim a anuntat ca PRM va avea o campanie civilizata pentru alegerile parlamentare, care se va desfasura sub sloganul "Hotilor, banditilor, ce ati facut cu tara asta? Puscaria va mananca!"

Articol recomandat de sport.ro
Diletta Leotta susține fosta adversară a României la Mondial! | GALERIE FOTO
Diletta Leotta susține fosta adversară a României la Mondial! | GALERIE FOTO
Citește și...
Ilie Bolojan nu exclude ca PSD să încerce să îl suspende pe Nicușor Dan. „Așa cum au acționat și în acești ani”

Premierul Ilie Bolojan a declarat luni seară că nu există garanții că PSD nu va recurge la acțiuni politice împotriva președintelui României, așa cum a făcut în trecut.

Calendarul moțiunii PSD-AUR. Când va fi depusă și când ar putea cădea Guvernul Bolojan

PSD și AUR ar urma să depună în cursul zilei de marți, sau cel târziu miercuri dimineață, moțiunea de cenzură comună prin care vor să răstoarne Guvernul Bolojan, au declarat surse politice pentru Știrile ProTV.

Bolojan îl acuză pe Grindeanu că a mințit „nu doar despre problemele guvernării, ci şi despre proiecte politice cu AUR”

Premierul Ilie Bolojan îl acuză pe liderul PSD Sorin Grindeanu că a minţit atunci când a spus că nu va exista nicio colaborare între social-democraţi şi AUR.

Recomandări
De câte voturi mai au nevoie PSD și AUR ca să dea jos Guvernul Bolojan. Aritmetica din spatele moțiunii de cenzură

PSD și AUR se aliază pentru a răsturna Guvernul Bolojan. Dacă săptămânile trecute Sorin Grindeanu jura că nu va face pact cu George Simion, astăzi a dat totul uitării, de dragul unei moțiuni de cenzură.

Deficitul în primele trei luni este de două ori mai mic față de anul trecut. A scăzut la 22 de miliarde de lei

Finanțele țării par să intre pe un parcurs ceva mai stabil. Statul și-a crescut veniturile cu 12% față de aceeași perioadă din 2025, în timp ce cheltuielile, deși rămân ridicate, sunt sub nivelul de anul trecut. 

Vacanța de vară, mai scumpă. Companiile aeriene anunță creșteri de tarife, de la câteva procente, la 30 de euro pe bilet

Se conturează tot mai tare o criză a kerosenului. Operatorii aerieni din România anunță deja scumpiri, iar mari companii din Europa anulează zboruri programate în următoarele luni.