Antonescu: Nu am fost nici cu elicopterul, nici cu calul la Voronet. De Inviere am fost in Bucuresti

61253218

Presedintele Senatului, Crin Antonescu, a declarat, duminica, pentru MEDIAFAX, ca in noaptea de Inviere a fost in Bucuresti, iar in ziua de Paste a mers la parintii sotiei sale, in Ploiesti, sustinand ca nu s-a deplasat cu elicopterul la Voronet.

"Nu am fost nici cu elicopterul, nici cu calul, nici cu trasura, nici cu masina nu am fost la Voronet. Eu in noaptea de Inviere am fost in Bucuresti, am petrecut-o acasa, iar azi in ziua de Paste am fost pana la Ploiesti la parintii sotiei si m-am intors. Sunt in Bucuresti", a declarat, duminca, presedintele Senatului.

Surse locale declarau, sambata, corespondentului MEDIAFAX ca presedintele Senatului, Crin Antonescu, s-ar fi aflat la Voronet, unde ar fi ajuns cu un elicopter.

 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Victor Ponta: Alegerile partiale in colegiile vacantate ar putea avea loc pana la inceputul verii

Premierul Victor Ponta a declarat ca alegerile partiale pentru locurile de parlamentar vacantate ar putea avea loc "pana la inceputul verii".

CNN difuzeaza, pe parcursul lunii mai, emisiunea cu Traian Basescu despre Portul Constanta. VIDEO

"Portul Constanta este unul crucial, aflat la capatul autostrazii albastre, care leaga Rotterdam-ul cu Marea Neagra". O spune cu mandrie presedintele Traian Basescu.

Arad: Peste 1.000 de oameni la coada la fasole cu ciolan, la o petrecere organizata de PDL, de 1 Mai

Aproximativ o mie de persoane au stat la cozi pentru a primi cate o portie de fasole cu ciolan si carnati, la o petrecere organizata de PDL la Arad, la care au mai participat lideri locali si parlamentari ai partidului.

Recomandări
Cum s-a ajuns la eșecul rușinos al legii salarizării. Patru miniștri n-au găsit în ultimii 5 ani o formulă potrivită

Cel puțin 770 de milioane de euro, atât ne costă negocierile eșuate privind legea salarizării din ultimii 5 ani. Au fost patru miniștri la Muncă, însă niciunul nu a reușit să găsească formula potrivită care să împace toate taberele implicate. 

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.