Ion Iliescu: Iesirea PSD de la guvernare ar fi o prostie
18-08-2009
|
14:53
Ion Iliescu a afirmat ca iesirea PSD de la guvernare in cazul in care cele doua partide care formeaza Executivul nu ajung la un consens in privinta pachetului de legi al educatiei ar fi "o prostie".
Iliescu a spus ca Guvernul si-ar putea asuma raspunderea pe o lege, o declaratie sau un document "care ar fi emanatia Guvernului", or in cadrul Guvernului sunt doua abordari diferite in ceea ce priveste legile educatiei.
"Ne aflam intr-o perioada si asa complicata si asa aceasta alianta ar fi una oarecum fortata pentru ca este vorba de doua formatiuni cu abordari diferite pe diferite probleme (...) Pe tema reformei in invatamant nu exista un punct de vedere comun al Guvernului", a spus Iliescu.
Urmărește Știrile PRO TV pe canalul de social media preferat:
Sursa: Pro TV
Etichete:
ion iliescu,
Dată publicare:
18-08-2009 00:00
Articol recomandat de sport.ro
Citește și...
Ion Iliescu: E bulibaseala multa in coalitie!
Ion Iliescu, a declarat, luni, ca de la Bruxelles nu se vede "de niciun fel" actuala coalitie de guvernare, el precizand ca nu este usoara asumarea "constienta" a guvernarii, dar ca "e bulibaseala multa" in functionarea coalitiei.
Recomandări
Rusia a lansat un atac masiv cu rachete asupra Ucrainei, chiar înaintea negocierilor de pace dintre Kiev și Washington
Rusia a lansat un atac masiv cu drone și rachete asupra Ucrainei în timpul nopții de vineri spre sâmbătă, în timp ce Kievul se pregătește să discute cu SUA despre încheierea unui acord de pace.
MAI: 21 de sesizări în campania pentru alegerile locale parțiale. Amendă de 4.500 lei pentru distrugerea unui afiș
Reprezentanții Ministerului Afacerilor Interne au anunțat că, în timpul campaniei pentru alegerile locale parțiale, au fost înregistrate 21 de sesizări privind posibile fapte nelegale, dintre care 13 au fost confirmate, iar șase sunt încă investigate.
Criza apei i-a costat pe locuitorii din Prahova și Dâmbovița 120.000 euro pe zi. Restaurante și afaceri, forțate să caute apă
Criza apei din Prahova și Dâmbovița se îndreaptă spre o posibilă soluționare. Premierul Ilie Bolojan a anunțat că vineri seară alimentarea cu apă va fi reluată treptat, dar a avertizat că apa nu va fi deocamdată potabilă.