Scoli inchise si trafic dat peste cap! Iarna loveste SUA

×
Publicitate

O furtuna violenta a ravasit partea de nord-est si regiunea Midwest, fortand autoritatile sa inchida mai multe autostrazi.

Cum nici alte zone ale tarii nu au scapat de furia iernii, nu-i de mirare ca soselele s-au transformat in pationare.

Pe o autostrada din Seattle, pasagerii din doua autobuze si-au vazut moartea cu ochii cand masinile au derapat si au rupt gardul de protectie al unui pod. Una dintre masini a derapat, a lovit-o pe cealalta si amandoua au rupt bariera de protectie, ramanand suspendate pe marginea podului. 

Multi dintre cei care s-au aventurat pe drumuri, au fost nevoiti sa astepte in frig masinile de la deszapezire. Mai ales ca in unele locuri, stratul de zapada a depasit rapid un metru inaltime. 


Scolile si alte institutii publice sunt inchise, in timp ce autoritatile ii indeamna pe oameni sa stea acasa.

Haosul alb a lovit si traficul aerian. De la Pacific la Atlantic, circulatia este serios data peste cap.

Cele mai mari intarzieri le-au avut cursele de pe aeroporturile new-yorkeze,  dar si cele din nord vest si centru. Mii de calatori s-au trezit ca trebuie sa astepte si pana la 5 ore, ca sa prinda un avion spre casa.  


Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Ziua și nunta la FCSB! Încă un jucător se căsătorește: ”Am spus 'DA'! E iubirea vieții mele”
GALERIE FOTO Ziua și nunta la FCSB! Încă un jucător se căsătorește: ”Am spus 'DA'! E iubirea vieții mele”
Citește și...
CNN: Israel a desfășurat trupe de elită în Azerbaidjan. Operațiunea a început înaintea războiului din Iran

Israelul ar fi desfăşurat în secret în Azerbaidjan unităţi militare şi servicii de informaţii de elită, în cadrul unei reţele clandestine întinse în Orientul Mijlociu, cu scopul de a-şi facilita operaţiunile împotriva Iranului, potrivit CNN.

Trump, la aproape 100 de zile de la atacurile SUA în Iran: „Războiul din Vietnam a durat 19 ani. Eu sunt în a treia lună”

Preşedintele SUA, Donald Trump, a afirmat că se mişcă „foarte repede” în conflictul cu Iranul, la aproape 100 de zile de la atacurile lansate de SUA şi Israel, deşi iniţial estimase că ar putea obţine rezultate în doar patru până la şase săptămâni.

Iranul lansează drone spre Strâmtoarea Ormuz. SUA răspund cu lovituri asupra unor obiective radar

Iranul a lansat șapte rachete balistice spre Kuweit și Bahrain, la câteva ore după ce Comandamentul Central al SUA (CENTCOM) a anunțat că a interceptat și doborât patru drone iraniene de atac lansate către Strâmtoarea Ormuz.

Recomandări
Zeci de români arestați de poliția din Canada într-un dosar de „turism infracțional”. Pagube de 2,6 milioane de dolari

Poliţia canadiană a arestat 46 de persoane, preponderent români, şi a identificat 164 de suspecţi, tot majoritar români, într-o amplă anchetă privind „turismul infracţional”.

Ce catastrofă s-ar fi putut produce în Portul Constanța dacă drona ar fi explodat lângă cele 900 de tone de azotat de amoniu

Corespondentul Pro TV Yvette Mîrza a fost, vineri, în Portul Constanța, pentru a vedea ce fac autoritățile mai departe și ce riscuri au existat acolo.

Reacția lui Zelenski după ce Putin a respins oferta unei întâlniri față în față: „Nu vrea să pună capăt războiului”

Vladimir Putin a respins oferta președintelui ucrainean, Volodimir Zelenski, de a avea o întâlnire față în față.