Jaf armat ca în filme la un magazin de bijuterii de lux din centrul Parisului. Hoții au fugit pe motociclete | VIDEO

×
Publicitate

Magazinul de bijuterii de lux Bulgari, situat în Piața Vendôme din centrul orașului Paris, a fost ţinta unui jaf armat.  

Trei indivizi aflați la bordul a două motociclete sunt autorii atacului, anunţă poliţia şi parchetul. Spargerea a fost dată ora locală 13.45 (14.45, ora României), conform Actu17, AFP și news.ro.

Doi dintre indivizii care au comis jaful erau înarmaţi, potrivit sursei citate. Ei l-au lovit pe agentul de securitate și au pătruns în interiorul magazinului. Al treilea individ stătea de pază în afara magazinului. Cei trei au fugit de la locul faptei cu motocicletele.

Prejudiciul jafului este în curs de evaluare. În urma incidentului a fost deschisă o anchetă pentru jaf armat în bandă organizată.

Un alt jaf armat a fost dat la magazinul de bijuterii Bulgari în septembrie 2021. Prejudiciul a fost estimat la zece milioane de euro.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Experți în armament: Dronele rusești fabricate în Iran se bazează pe o tehnologie europeană furată în urmă cu 17 ani

Dronele pe care Rusia le folosește în Ucraina se bazează pe o tehnologie furată, susțin experții în armament.

 

O navă a fost scufundată intenționat în golful Mexic. De ce a fost luată această decizie | VIDEO

O navă a fost scufundată intemționat în largul coastei Floridei cu scopul de a deveni un nou habitat pentru viața marină.

Povestea avocatei care a decis să apere Ucraina. Are 31 de ani, i se spune "Vrăjitoarea" și conduce un pluton de mortiere

Ofițerul ucrainean Olga Bigar nu va spune nimănui cum a primit indicativul "Vrăjitoarea" până când războiul nu se va termina.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Cum apare pe hărți Lacul Ontario, redenumit America de Trump. Cel mai puternic om al lumii a trecut acum la gâștele canadiene

Lacul Ontario apare începând de duminică drept Lacul America pe hărțile Google destinate utilizatorilor din SUA, pentru restul lumii el rămând cu denumirea sa corectă. După schimbarea numelui lacului, Trump a trecut acum la gâștele canadiene.

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.