Cadavru învelit într-un covor, găsit lângă o cafenea din New York

61951540
Getty

Un cadavru a fost găsit învelit într-un covor roşu şi depozitat ca gunoi joi dimineaţă lângă o cafenea Starbucks din cartierul Harlem din New York, potrivit unor oficiali, relatează DPA, conform Agerpres.

Un trecător a văzut covorul printre gunoaie lângă o cutie pentru distribuit ziare gratuite din apropiere cafenelei, au mai spus oficialii.

Când s-a apropiat, trecătorul a văzut nişte picioare ieşite din covor şi a sunat la poliţie.

Anchetatorii au stabilit că bărbatul, care era învelit în plastic în covorul rulat, avea răni la cap, a spus şeful detectivilor din poliţia din New York, Dermot Shea.

"În acest moment, tratăm acest caz ca o investigaţie de omor", a declarat el.

Cine a abandonat cadavrul a folosit un cărucior de cumpărături pentru a-l transporta, a spus o sursă din cadrul poliţiei.

Căruciorul a fost găsit în apropiere şi este verificat în căutarea unor eventuale amprente.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
FOTO Diletta Leotta, fără inhibiții în vacanță. Fotografii îndrăznețe cu partenera lui Karius: ”Ești o zeiță”
Citește și...
Tânăra care a ajuns să-și piardă memoria la fiecare 2 ore, după un accident. „E ca un film”

La fiecare două ore, memoria unei adolescente din Illinois, SUA, se resetează. când se trezește în fiecare dimineață, Riley Horner crede că este 11 iunie, ziua în care a primit o lovitură puternică în cap.

Aterizarea de urgență a unui avion de pasageri. Pilotul a vărsat cafea pe panoul de control

Un avion de pasageri, cu 337 de oameni la bord, a efectuat o aterizare forțată, în luna februarie, după ce pilotul a vărsat cafea pe panoul de control, arată raportul.

Cum a reușit un bărbat să rezolve o dispariție din 1997, în timp ce se uita pe Google Maps

Scheletul unui bărbat din Florida, Statele Unite, a fost găsit la mai bine de 20 de ani de la dispariția sa. Descoperirea a fost făcută de un tânăr care folosea Google Maps.

Recomandări
„O Europă mai suverană”. România a primit prima plată de 2,5 miliarde de euro din cadrul mecanismului de apărare SAFE

România a primit, miercuri, prima plată în valoare de 2,5 miliarde de euro, în cadrul instrumentului de apărare ''Acţiunea de Securitate pentru Europa'' (SAFE).

Legea integrității a fost votată cu amendamentul Fritz. Senatorii au adoptat proiectul de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii au adoptat prin vot Legea ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Romsilva a cheltuit 2,7 milioane de lei pe un sediu ca o cabană de vânătoare. Diana Buzoianu: „S-au aruncat milioane de lei”

Regia Națională a Pădurilor Romsilva a cheltuit 2,7 milioane de lei pentru un sediu în județul Prahova, construit după modelul unei cabane vânătorești.