Un jandarm a castigat 20.000 de euro, vanzand promisiuni false!

×
Publicitate

Posturi bine platite si case ieftine. Asta le promitea un jandarm din Ploiesti, tuturor celor dispusi sa-l plateasca, pentru ca el ar fi avut relatii sus-puse.


Culmea este ca individul a avut o vreme succes, a si strans 20.000 de euro, pana cand doua doamne l-au denuntat la parchet. 

De 5 ani lucra subofiterul Nicolae Nita in cadrul Gruparii Mobile Matei Basarab din Ploiesti. Asta pana cand sa ii bata procurorii la usa.

Jandarmul le cerea actele tuturor celor pe care ii atragea in cursa. Le promitea ca vor ajunge pe birourile mai marilor de la jandarmerie sau pompieri, pentru o angajare sau o promovare rapida. Sau pentru un apartament confiscat de la rau-platnici si castigat usor la licitatie.

Ca sa fie mai convingator, le oferea celor care plateau chiar acte de primire cu semnatura. Evita astfel si o posibila urmarile penala, in cazul unei plangeri. 

Cinci contracte de imprumut au fost gasite in casa subofiterului, semn ca numarul pagubitilor e mare. Omul risca 12 ani, pentru furt si trafic de influenta.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
Politistul care a omorat un biciclist cu masina a scapat de o acuzatie!

Un caz cu multe semne de intrebare s-a consumat  joi noapte, in Portul Constanta, unde un politist a omorat un om cu masina, dupa care a disparut de la fata locului, inainte sa ajunga procurorii acolo.

S-a crezut tramvai! Un sofer a facut accident pentru ca circula pe sine

Numai o minune i-a salvat viata! Un sofer a scapat teafar, dupa ce a provocat un accident joi noapte sub podul Constanta din Capitala.

Sarbatori sub cerul liber dupa ce casa le-a fost mistuita de flacari

Familia, care locuieste in comuna buzoiana Pietroasele, a fost neputincioasa in fata flacarilor. Incendiul a izbucnit joi noapte, cand oamenii dormeau.

Recomandări
Primul spital construit de la zero în Cluj în ultimii 50 de ani. Realizat prin PNRR, este printre cele mai moderne din Europa

Unul dintre cele mai moderne centre de neurochirurgie din Europa de Est a fost inaugurat sâmbătă la Cluj-Napoca. 

Ultimul weekend de vară aduce peste 120.000 de turiști la mare. Septembrie vine cu vreme bună și prețuri mai mici

Ultimul weekend de vară aduce peste 120 de mii de turiști pe litoralul românesc, potrivit reprezentanților patronatelor din turism.

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în Ucraina. Ce se va schimba

Un înalt oficial rus spune că Moscova nu a folosit până acum din ”bun simț” arme nucleare în războiul din Ucraina, dar va răspunde ”simetric” dacă aliații Kievului îi vor furniza acestuia componente de arme nucleare tactice.