Trei frati dintr-o comuna din Iasi, supusi la perversiuni de unchiul lor

×
Publicitate

Fetita de 8 ani si fratii ei, de 7 si 6 ani, n-au scos un cuvant de frica desi abuzurile au inceput in urma cu un an. Mama lor a descoperit totul acum si si-a dat fratele pe mana politiei.

Inca de anul trecut, unchiul copiilor, in varsta de 27 de ani, intors de la munca din Bucuresti, s-a mutat in casa lor.

Barbatul si-a inceput abuzurile prin a-i ademeni pe cei trei frati intr-o padure, cu promisiunea ca le da dulciuri. Acolo insa, fetita si baietii au fost supusi la perversiuni.

Amenintati cu bataia, copiii nu au povestit nimic parintilor. Asta pana acum cateva zile, cand unul dintre baieti a marturisit chinul prin care cu totii au trecut timp de un an, pentru ca se pare ca scena din padure s-a repetat.

Barbatul a fost arestat si risca sa stea ani buni dupa gratii. Reprezentantii Directiei pentru Protectia Copilului spun ca victimele vor fi consiliate psihologic, ca sa depaseasca traumele la care au fost supuse.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Gimnastul Marian Dragulescu, acuzat din nou ca si-a batut fosta sotie!

UPDATE - Ca la ei la nimeni - asa se rezuma, din pacate, povestea sotilor Dragulescu. Renumitul gimnast, in pauza de activitate, pare ca isi pregateste si o cariera in box.

O tanara a trecut cu masina de teren peste doua fetite de 3 si 4 ani!

Drama sfasietoare in aceasta saptamana a incercarilor pentru crestini. Joi seara, in Arges, o fetita de 4 ani a murit, iar o alta trece prin momente de cumpana, dupa ce o tanara le-a facut una cu pamantul.

Toate indiciile duc catre crima: dascalul unei biserici si-a ucis vecinul

Spun asta anchetatorii in cazul dascalului unei biserici dintr-o localitate buzoiana, suspectat ca ar fi ucis un vecin, chiar in Saptamana Patimilor. El a fost retinut de politisti si este cercetat pentru omor.

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Acciza la motorină, redusă temporar cu 25% până pe 15 septembrie. Anunțul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1–15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr.162/2026.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.