A dat peste cap traficul dintr-o intersectie si apoi a disparut

×
Publicitate

UPDATE: A dat peste cap circulatia intr-o intersectie, a lovit o masina, iar apoi a plecat linistit mai departe. Vorbim despre un sofer din Timisoara care n-a avut nici o tresarire macar ca a lasat in urma un semafor rupt cu totul.


Soferul si-a abandonat masina langa el si nici pana acum nu s-a prezentat la politie. 

Totul s-a petrecut duminica noapte, foarte aproape de centrul orasului. Soferul de care vorbim a acrosat un taxi care circula paralel cu el, apoi s-a urcat pe trotuar si a culcat la pamant stalpul pe care era amplasat semaforul. Din cauza accidentului, toate semafoarele din intersectie au fost date peste cap. 

A plecat apoi de la fata locului, nu inainte de a-si lua cu el casetofonul din masina. Martorii spun ca omul ar fi fost baut, insa aceasta acuzatie este foarte greu de probat. Barbatul mai are timp pana diseara sa se prezinte la politie. 

Daca nu apare in 24 ore de la producerea accidentului, va fi cautat de politisti. In ambele situatii va ramana fara carnet pentru urmatoarele 90 de zile.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Si-a injunghiat concubina si apoi s-a culcat langa ea

Un barbat de 37 de ani din judetul Olt si-a injunghiat concubina cu un briceag, apoi a adormit langa ea. Omul bause atat de mult, incat nu-si mai amintea nimic si chiar a negat ca ar fi fost el criminalul.

Prinsi fara bilete, 6 tineri au luat la bataie si controlorii si politistii

Sase tineri, 3 argeseni si 3 din Bucuresti, s-au ales cu amenzi serioase, dupa ce au facut un scandal de pomina intr-un autobuz, la Pitesti.

Distractia pe partie s-a sfarsit la spital pentru o tanara de 26 de ani

Tanara din Bistrita Nasaud s-a aventurat cu sacul pe o partie neamenajata, dupa ce consumase cateva pahare de vin.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.