Socant. Aflati in puscarie pentru doua crime, au recunoscut-o pe a treia

×
Publicitate

Doi tineri, condamnati pentru ca au ucis in chinuri doi batrani ca sa le fure averea, se dovedesc vinovati pentru cel putin inca o crima. In celula, cei doi au spus in fata colegilor ca au decapitat si un barbat.

Politistii din Constanta au scotocit aproape 12 ore in locul indicat de puscariasi. Intr-o fantana parasita, la aproape 8 metri sub pamant, au gasit ce cautau.

Gasirea cadavrului a durat o jumatate de zi pentru ca anchetatorii au folosit un excavator ca sa ajunga la oseminte. Fantana in care au aruncat cadavrul decapitat fusese acoperita cu pamant de criminali ca sa-si ascunda urmele. Din spusele autorilor, barbatul ar fi fost paznic la vila unui austriac din comuna Corbu si a fost dat disparut anul trecut.

A treia victima a tinerilor de 19 si 25 de ani ar fi ramas poate multa vreme nestiuta daca ceo doi nu s-ar fi laudat colegilor de celula. Erau ultimii veniti in carcera si ca sa nu devina "slugile" celor mai vechi au vrut sa le demonstreze cat sunt de "duri".

Cei doi tineri au ajuns la inchisoare dupa ce au omorat doi pensionari din Corbu. Stiau ca fiul lor, avocat in Constanta, le trimitea bani si i-au atacat. Cumplit este ca n-au avut ce sa fure. Batranii pastrau banii in banca.

Criminalii condamnati la 19, respectiv 30 de ani inchisoare pentru uciderea batranilor, pot primi acum inchisoare pe viata. In plus, anchetatorii se tem ca mai au o victima pe constiinta. Alte cautari sunt in toi.
 

Articol recomandat de sport.ro
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Citește și...
La un pas de tragedie: explozie intr-un bloc de garsoniere din Timisoara

O explozie la un bloc de garsoniere a fost la un pas sa produca o tragedie noaptea trecuta la Timisoara. Un barbat a ajuns de urgenta la spital cu arsuri pe fata si maini dupa ce se pare ca a uitat deschis unul dintre ochiurile aragazului.

Detinutul de la Penitenciarul Aiud, evadat in Alba Iulia, a fost prins

UPDATE: Detinutul evadat, marti dimineata, in timp ce lucra, in regim semideschis, la reabilitarea Cetatii Vauban din Alba Iulia a fost prins de echipele formate din jandarmi, politisti si angajati ai Penitenciarului din Aiud.

Incendiul de la Maternitatea Giulesti, declansat de o priza incinsa

UPDATE: Ipoteza potrivit careia o improvizatie la cablul de alimentare al aparatului de aer conditionat a declansat catastrofa de la Giulesti nu mai sta-n picioare.

Recomandări
Legea integrității a fost votată cu amendamentul Fritz. Senatorii au adoptat proiectul de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii au adoptat prin vot Legea ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Noi modificări la legea salarizării. Ce s-a schimbat în ultima variantă - surse

Noua variantă a proiectului legii salarizării bugetarilor aduce mai multe modificări față de forma anterioară, în special în ceea ce privește modul de calcul și control al sporurilor și finanțarea creșterilor salariale din sănătate.

Vești bune. Debitul Dunării este în creștere la intrarea în țară. Ce se întâmplă la Cernavodă

În timp ce România se confruntă cu o secetă prelungită care a afectat grav culturile agricole și rezervele de apă, iar centrala de la Cernavodă a fost oprită, Dunărea dă semne de revenire.