Operatiune infernala de salvare: trei tineri captivi intr-o masina distrusa

×
Publicitate

DN1, zona Baneasa: trei tineri urland de durere, captivi intr-o masina, amici de-ai lor, care incercau sa tina autoturismul in echilibru si un alt ranit, care sarise din vehicul, inainte ca acesta sa se izbeasca de o pasarela.


Sunt scene care i-au infiorat pe salvatorii trimisi intr-acolo. Victimele se intorceau dupa un week-end la Slanic Prahova, impreuna cu alti prieteni. Acestia se aflau putin mai in spate, in alte masini. Cand i-au ajuns din urma, au vazut autoturismul aproape rupt in doua, in urma unui accident teribil.

40 de minute s-au chinuit pompierii de la descarcerare sa ii elibereze pe raniti. Masina s-a frant, strapunsa de gardul din fier. Asa ca vehiculul, vechi de aproape 30 de ani, trebuia mentinut in echilibru pentru ca salvatorii sa poata interveni.

Cele doua tinere au fost preluate primele de ambulante si transportate la spital, sub privirile socate ale amicilor. Ultimul a fost scos din masina soferul in varsta de 24 de ani, prins ca intr-o menghina. Picioarele i-au fost zdrobite.

Politistii vorbesc despre lipsa de experienta a celui de la volan: avea permis de nici un an. Se pare ca a vrut sa ia ceva cazut intre scaune si cand s-a aplecat a tras si de volan. A ajuns de pe banda a treia pe prima si apoi s-a infipt in gardul pasarelei. Pasagerul din dreapta a deschis portiera si a sarit din autoturism, cand l-a vazut scapat de sub control. Are si el rani, dar usoare.

Soferul este acum in coma profunda si si-a pierdut ambele picioare. Medicii si-au facut mari griji si pentru tanara de 23 de ani care se afla pe bancheta din spate. Este la reanimare, dar va supravietui, anunta ei.

Articol recomandat de sport.ro
Anamaria Goltes merge în instanță! Începe procesul de 50.000.000$
Anamaria Goltes merge în instanță! Începe procesul de 50.000.000$
Citește și...
Noile trenuri cumpărate de România au avut probleme tehnice de la prima călătorie. Cursa până la Brașov a durat cinci ore

După luni de așteptare primele trenuri electrice cumpărate din Polonia au intrat, în sfârșit, în circulație. Ieșirile pe traseu nu au fost însă lipsite de probleme.

A început scufundarea primelor două barje în Dunăre. Cum va fi deviat cursul apei spre centrala de la Cernavodă

După zile de așteptare și amânări repetate, operațiunea de scufundare controlată a primelor două barje în apropierea brațului Bala de pe Dunăre a început vineri după-amiază. 

Șoferi cu anvelope tăiate pe autostrada spre mare. Ce sunt „aricii” de metal care tot apar pe A2

Avertisment pentru toți cei care pleacă cu mașina spre mare în aceste zile.

Recomandări
Criză energetică. Guvernul a adoptat de urgență noi măsuri. În ce interval va putea Transelectrica să taie curentul cu forța

Guvernul a adoptat o serie de măsuri pentru creșterea siguranței Sistemului Electroenergetic Național, în contextul unor eventuale perioade de deficit de energie electrică.

A început scufundarea primelor două barje în Dunăre. Cum va fi deviat cursul apei spre centrala de la Cernavodă

După zile de așteptare și amânări repetate, operațiunea de scufundare controlată a primelor două barje în apropierea brațului Bala de pe Dunăre a început vineri după-amiază. 

Planul de Pregătire pentru Riscuri în domeniul energiei electrice (PPR). Seceta, clasificată risc critic. Ce măsuri ia statul

Planul de Pregătire pentru Riscuri în domeniul energiei electrice prevede clasificarea riscurilor la adresa României și măsurile pe care instituțiile statului trebuia să le ia, în funcție de gradul pericolului. Seceta este clasificată ca risc critic.