Pieton lovit in plin nu de una, ci de doua masini! Nu a avut nicio sansa!

×
Publicitate

La cateva minute dupa ce ambulanta l-a adus la spital, un barbat din Alba a sfarsit, duminica seara, in bratele medicilor care-i ingrijeau ranile.

 

Cei care circulau duminica seara pe DN1, intre Aiud si Turda, au fost martorii unei scene infioratoare. Parca fara sa vada nimic, un barbat aflat pe marginea soselei a tasnit spre partea cealalta, cu gand sa traverseze. O masina care circula regulamentar i-a secerat pasii si l-a aruncat pe sensul opus, unde un alt vehicul a trecut peste trupul barbatului.

Soferul care l-a lovit primul pe pietonul imprudent e un student la Medicina, care mergea catre Cluj. Tanarul se intorcea duminica seara, impreuna cu fratele sau si cu doi prieteni, de la buncii din Blaj.

Celalalt sofer isi aminteste ca totul s-a petrecut cu viteza gandului. Practic, n-a putut face nimic.

Barbatul era inca in viata cand ambulanta a ajuns cu el la spital. Avea insa o hemoragie atat de puternica, incat medicilor le-a fost imposibil sa-l tina in viata. De accident se ocupa acum politistii.

Tot neatentia, de data aceasta din partea unei soferite, a dus la un alt accident, in Alba Iulia. Femeia a intrat cu viteza intr-o curba si a pierdut controlul masinii. Aceasta a ajuns pe sensul opus unde a izbit frontal un autoturism care circula regulamentar. Cei trei oameni aflati in acesta, printre care si un copil de numai cinci luni, au ajuns la spital.

Soferita care a provocat accidentul risca sa fie cercetata penal pentru vatamare corporala din culpa.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
Citește și...
Furtunile au făcut ravagii în România: un deces, sute de intervenții și zeci de localități afectate. 48 de mesaje RO-Alert

Aproape 40 de localităţi din 18 judeţe, dar şi Capitala au fost afectate marţi seara de furtuni, pompierii intervenind pentru degajarea a peste 140 de copaci, 26 de autoturisme fiind avariate.

3,8 milioane de români ar putea avea lift în fața blocului, gratis. Care e condiția esențială

O nouă lege votată de Parlament prevede montarea de ascensoare exterioare, finanțate atât de la bugetul de stat, cât și din fonduri europene.

Peste 30.000 de români au cerut ajutor din cauza caniculei în ultimele 48 de ore. Temperaturile au atins 46 de grade în țară

În a doua zi de foc adusă de codul roșu, temperaturile resimțite au urcat până la 46 de grade în Brăila și Buzău. De altfel, în ultimele 48 de ore, peste 30 de mii de oameni doborâți de soare au cerut ajutor la 112.

Recomandări
Surse: Nicușor Dan crede că România ar fi fost într-o situație mai bună dacă Guvernul Veștea ar fi trecut cu sprijinul AUR

Parlamentul intră în vacanța fără să fi votat un Guvern cu puteri depline. Iar președintele nu a desemnat un nou premier pentru că, spune el, nici unul dintre cei propuși de partide nu are șanse să adune voturile necesare.

Peste 400 de persoane moarte la „azilul groazei” din Bihor, găsite îngropate pe un câmp. Detalii șocante din ancheta DIICOT

Acuzații oribile vizează un nou azil al groazei descoperit în Bihor. O familie care îngrijea în mai multe cămine fără autorizație peste 400 de persoane vulnerabile este acuzată de procurorii DIICOT de trafic de persoane.

Rezultatele la Evaluarea Naţională 2026, publicate mai devreme. 79% dintre elevi au medii mai mari sau egale cu 5

Rezultatele inițiale ale Evaluării Naționale pentru absolvenții clasei a VIII-a au fost publicate marți, 30 iunie 2026, la ora 17:00, pe platforma dedicată examenului. Datele reflectă performanțele obținute înainte de perioada contestațiilor.