Politistii au un cerc de suspecti in cazul jafului de la Constanta

×
Publicitate

Ancheta e in plina desfasurare la Constanta, unde doi indivizi mascati si cu o arma in mana au jefuit o casa de amanet. Au disparut cu bijuterii si bani in valoare de 10.000 de lei.

 

Casierele au avut nevoie de ingrijiri medicale ca sa-si revina din soc, apoi au stat de vorba cu politistii.

In urma audierilor de marti seara, oamenii legii au aflat ca cele doua vanzatoare nu au mai apucat sa apese butonul de panica, cum s-a crezut initial. Au alertat firma de paza si politia abia dupa ce hotii au disparut.

Politistii continua sa caute martori care sa ajute la identificarea indivizilor. Acestia au fugit cu o masina de la locul jafului.

Anchetatorii spun ca au deja un cerc de suspecti. Vizioneaza imaginile de pe camera de supraveghere si spun ca nu le pot face publice, pentru ca acolo apar detalii care ar compromite ancheta.

Nu se stie inca daca arma folosita pentru intimidarea vanzatoarelor era una adevarata.

Jaful seama izbitor cu cel de la inceputul lunii, cand doi mascati, inarmati cu o sabie, au jefuit un magazin cu bijuterii din Navodari. Paguba a fost 20.000 de lei, iar hotii n-au fost inca prinsi.

Articol recomandat de sport.ro
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Eugenie Bouchard se plânge după doar 24 de ore la noul job: ”Unii asta cred”
Citește și...
Furtunile au făcut ravagii în 6 județe. Zeci de copaci doborâți, acoperișuri smulse și 40 de mașini avariate

Peste 20 de copaci căzuţi şi 40 de autoturisme avariate - acesta este bilanţul fenomenelor hidrometeorologice, înregistrate luni în nouă localităţi din şase judeţe.

Peste 60 de grade Celsius pe șinele de tramvai din Timișoara. Masticul s-a lipit de roți, circulație restricţionată

Circulaţia tramvaielor a fost afectată, la Timişoara, de caniculă, având în vedere că, la orele amiezii, temperatura la nivelul şinei de tramvai a depăşit 60 de grade Celsius. 

Suspendarea licenței ROMATSA a ajuns pe masa CSAT. Plan de rezervă pentru ca Armata să preia controlul traficului aerian

La Consiliul Suprem de Apărare a Țării, convocat luni de președinte, s-a discutat și despre eventuala suspendare a licenței ROMATSA. 

Recomandări
Negocierile pentru Guvern au intrat în blocaj total. Nici Grindeanu, nici Mureșan nu au majoritate. Ce propune UDMR

Negocierile pentru formarea noului Guvern sunt oficial blocate. În timp ce PSD şi PNL încearcă să-și impună propriul candidat, în funcția de premier liderul UDMR propune o coaliție formată din PSD, PNL și UDMR.

Concluzii după CSAT. România va cere aliaților din NATO să asigure “o postură de descurajare și apărare aeriană puternică”

În şedinţa Consiliului Suprem de Apărare a Ţării, condusă de preşedintele Nicuşor Dan, s-au analizat obiectivele României la Summitul NATO, care se va desfăşura în perioada 7-8 iulie 2026, la Ankara.

Probă de Bacalaureat amânată, în premieră, din cauza căldurii: ”Mi s-au topit creierii pe masa de examen”

În premieră pentru școala românească, examenul de Bacalaureat s-a amânat din cauza codului roșu. Candidații vor susține proba scrisă la disciplina obligatorie a profilului miercuri, nu marți, cum era programul inițial.