Cluj: Procesul "Valiza", suspendat pana la pronuntarea Curtii

60169039

Procesul de la Curtea de Apel Cluj in care Gigi Becali este judecat pentru dare de mita, a fost suspendat, dupa ce instanta clujeana a admis doua exceptii de neconstitutionalitate ridicate de avocati si a dispus sesizarea Curtii Constitutionale(CC).

Curtea de Apel Cluj, unde a avut loc, miercuri, un nou termen in procesul "Valiza", a dispus sesizarea Curtii Constitutionale, cu doua exceptii de neconstitutionalitate ridicate de avocatii lui Victor Piturca si Gigi Becali.

DNA considera ca  prin aceste exceptiie de neconstitutionalitate se incearca tergiversarea cazului.

George Becali a declarat, la iesirea din sala de judecata, ca a fost multumit de solutia instantei clujene si ca are incredere in desfasurarea in continuare a procesului
 

Judecatorii Curtii de Apel Cluj au mai amanat procesul in luna ianuarie.

Stenograme incendiare cu Gigi Becali, din dosarul "Valiza"

Afla istoricul cazului Valiza!

Articol recomandat de sport.ro
Clara, îndrăgostită de iubitul de 85 de ani: ”Are un spirit tânăr”
Clara, îndrăgostită de iubitul de 85 de ani: ”Are un spirit tânăr”
Citește și...
Parchetul a confirmat tipul dronei doborâte în Buzău de un F-16 românesc. Anunțul procurorilor

Drona doborâtă vineri de un avion F-16 pilotat de un militar român în zona Padina din judeţul Buzău era de tip Shahed, informează Parchetul General într-un comunicat de presă.

Crater și rămășițe de rachetă descoperite în Brăila, după ce avionul italian nu a nimerit drona intrată în spațiul aerian

Ministerul Apărării anunţă, vineri seară, că echipele din teren au identificat resturi din drona doborâtă şi din racheta interceptoare în judeţul Buzău, iar un crater şi rămăşiţe ale unei rachete aer-aer au fost găsite în judeţul Brăila.

De ce navele comerciale nu pot detecta dronele maritime. Explicația după cele două incidente din largul României

Incidentul deosebit de grav din spațiul nostru aerian este potrivit șefului Armatei legat de un atac furibund al rușilor asupra Odesei. Astfel, mai multe drone au ajuns și în Marea Neagră. 

Recomandări
ANIMAȚIE. Traseul dronei militare doborâte, în premieră, de un F-16 în România. Cum a ajuns la 90 de kilometri de București

O dronă de luptă a fost doborâtă, vineri, de un avion românesc de vânătoare F-16 la nici 90 de kilometri de centrul Bucureștiului. 

Prima reacție a NATO după ce România a doborât o dronă în Buzău. „Alianța e capabilă și pregătită să reacționeze”

NATO a reacționat, vineri, după ce România a doborât o dronă în Buzău și menționează că alianța „e pregătită și capabilă să reactioneze la orice potențiale amenințări aeriene”.

Negocieri încheiate cu un boicot. Votul pe legea salarizării ar putea fi amânat pentru august

Noua lege a salarizării este în pericol să nu fie votată în Parlament săptămâna viitoare, așa cum și-ar fi dorit Guvernul. Sindicatele din Sănătate și Educație nu s-au mai așezat la masa negocierilor, iar PSD anunță că nu o susține în forma acutuală.