Ancheta dificila la Mangalia, in cazul cadavrului gasit sfasiat

×
Publicitate

Trupul unei femei, gasit la marginea orasului, a fost cel mai probabil sfasiat de animalele imfometate, cred politistii care au adunat ramasitele. Nu au insa indicii despre felul in care a sfarsit femeia si nici date despre identitatea ei.


Politistii spun ca ancheta merge greu si din cauza ca nimeni nu a anuntat pana acum disparitia vreunei persoane, cu semnalmentele cadavrului descoperit pe camp.

Este vorba de o femeie inalta de 1 metru si 65 de centimetri, cu varsta cuprinsa intre 30 si 35 de ani. In rest, e greu de spus cum arata, pentru ca din trupul ei au rams doar cateva bucati. Medicii legisti sunt cei in care vor juca un rol important in acest caz, cred politistii.

Rezultatele probelor ADN vor fi cunoscute doar peste doua luni. Pana atunci, insa, anchetatorii vor merge in localitatile din jurul Mangaliei, pentru a afla daca vreo persoana cu semnalmentele cadavrului gasit pe camp a disparut de acasa.

Vineri, un cioban a gasit resturi umane la marginea orasului Mangalia. Din trup nu mai ramasesera decat picioarele, iar din maini, cap si trunchi au mai fost gasite doar cateva ramasite.

Prima ipoteza ar fi ca femeia ar fi sfasit in coltii animalelor, dar nu este exclus ca cineva s-o fi ucis si sa-i fi abandonat cadavrul acolo.

Articol recomandat de sport.ro
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Citește și...
Atac in stil mafiot in Capitala! Trei masini distruse de flacari!

Incident dubios in Bucuresti unde luni noapte au ars ca la un semn trei masini scumpe parcate la distanta una de cealalta.

Norocul lor a fost mai tare decat masina care s-a rupt in doua!

Doi barbati au scapat cu viata, dupa ce duminica noapte, pe DN1, la iesirea din Bucuresti, masina lor a derapat si s-a zdrobit de un stalp.

A plecat in tromba de la semafor si a lovit un taxi parcat!

Accident straniu in centrul Capitalei unde soferul unei masini de lux a pierdut din senin controlul volanului si a intrat intr-un taximetru parcat.

Recomandări
Cazul ambulanței din Cluj scoate la iveală lacunele legii. Un clip fals poate fi șters de autorități abia după 10 zile

Imaginile, ori informațiile false pot să provoace panică, să pună oameni în pericol și, în cazuri extreme, chiar să ducă la violență. 

Alertă după ce doi bărbați s-au apropiat prea mult cu o șalupă de barjele scufundate în Dunăre. Polițiștii au împânzit zona

Un incident petrecut la Izvoarele în zona barjelor scufundate în Dunăre a pus în alertă autoritățile. 

TAROM va primi primul Boeing 737 MAX până la finalul acestei luni. Aeronava „Mircea Lucescu” a trecut zborul de test

Până la finalul acestei luni, primul Boeing 737 MAX ar urma să ajungă în flota TAROM. Avionul care a fost botezat Mircea Lucescu după marele antrenor român, a trecut de zborul de test și poartă deja însemnele operatorului național.