Accident grav la Buzau. Un mort si trei raniti dupa o ciocnire

×
Publicitate

O clipa de neatentie a dus la o nenorocire, joi seara in judetul Buzau. Un barbat de 54 de ani a murit, iar alte trei persoane au fost ranite intr-un grav accident.

Victimele se aflau intr-o masina, al carei sofer s-a angajat sa traverseze Drumul National 2, dar a patruns intr-o intersectie fara sa se asigure. A taiat astfel calea unui alt automobil, iar apoi a urmat dezastrul.

Accidentul s-a produs la cativa kilometri de orasul Ramnicu Sarat. Un sofer neatent a patruns in intersectie, iar masina lui a fost izbita de un alt autoturism, care circula regulamentar, pe DN2. In scurt timp, medicii de la SMURD si-au facut aparitia si au acordat primul ajutor ranitilor.

Un barbat de 54 de ani, aflat pe bancheta din spate a masinii lovite a pierit in urma impactului. Sotia lui si doi tineri care, de asemenea, se aflau in automobil au fost raniti.

Soferul vinovat s-a ales cu dosar penal pentru ucidere si vatamare corporala din culpa. El risca o pedeapsa de pana la cinci ani de inchisoare.

 

Articol recomandat de sport.ro
"Dă-o naibii de treabă!" David Popovici, efervescent după calificarea în finala de la 200 m: "Mâine, bubuială!"
"Dă-o naibii de treabă!" David Popovici, efervescent după calificarea în finala de la 200 m: "Mâine, bubuială!"
Citește și...
35 de focuri de avertisment pentru cei care faceau contrabanda cu tigari

Vanatoarea de contrabandisti de tigari a mai cunoscut un episod din care nu au lipsit focurile de arma. S-a intamplat in zona localitatii Halmeu, la granita dintre Romania si Ucraina, unde 6 indivizi au fost prinsi cand au introdus in tara 500 de baxuri.

Razie printre florarese. Marfa fara acte, confiscata

Chiar si comertul cu flori poate avea miros de afacere ilegala. Cam asta si-au spus politistii din sectorul 5 al Capitalei, care au desfasurat un control, vineri dimineata, in piata de flori George Cosbuc.

Doctorul Ciomu, suparat ca trebuie sa plateasca daune pentru 120 de ani

Controversatul chirurg Naum Ciomu si-a facut calculele si a anuntat ca ar avea nevoie de 120 de ani ca sa-si plateasca datoriile. Mai exact, 500.000 de euro.

Recomandări
Acciza la motorină, redusă cu 20% timp de două săptămâni. Măsura intră în vigoare pe 16 august

Ministerul Finanțelor reduce temporar cu 20% acciza la motorina standard, în perioada 16-31 august 2026, după creșterea semnificativă a cotațiilor internaționale și a prețurilor la pompă. Astfel, reducerea este de aproximativ 68 de bani pe litru.

Procurorii Laurei Codruța Kövesi, percheziții la firme IT și primării din țară. Dosarul vizează 7 milioane de euro din PNRR

Parchetul European a efectuat, marți, 19 percheziții la sediile unor persoane și companii, într-o anchetă privind o posibilă fraudă în achiziții publice pentru proiecte IT finanțate din fonduri europene, în valoare de aproximativ 7 milioane de euro.

S-a câștigat cel mai mare premiu din istoria jocului Loto 6/49 - peste 10,07 milioane de euro

La tragerea Loto 6/49 de joi, 13 august 2026, s-a câștigat cel mai mare premiu de categoria I din istoria acestui joc, în valoare de 52.839.623,04 de lei (10.077.166,58 de euro).