REZULTATE BAC 2019. Numărul mediilor de 10 din București și din țară

62060609

REZULTATELE LA  BAC 2019, înainte de contestații, au fost publicate luni. 

Afișarea notelor la BAC 2019 arată că în București s-au înregistrat 32 de medii de 10,  înainte de contestaţii. Anul trecut tot înainte de contestații în Capitală doar 17 elevi aveau media 10 la BAC. 

Pe țara numărul mediilor de 10 este de 177, față de 104 anul trecut. Elevii pot afla ce note au luat la BAC 2019 AICI

Vezi AICI cum se depun contestațiile la Bacalaureat, după afișarea notelor.

Articol recomandat de sport.ro
Ce a făcut Virginia Fonseca, imediat după ce s-a despărțit de Vinicius: ”Ce zi incredibilă!”
Ce a făcut Virginia Fonseca, imediat după ce s-a despărțit de Vinicius: ”Ce zi incredibilă!”
Citește și...
REZULTATE FINALE BAC 2019 sesiunea de toamnă. S-au afișat notele după contestații

Rezultatele finale după contestaţii ale examenului de Bacalaureat 2019 din cadrul sesiunii de toamnă au fost publicate, marți, pe edu.ro., cu o zi mai devreme decât se anunţase

Cine este tânărul care a luat cea mai mare notă la Bac, în sesiunea de toamnă

Abia acum a început vacanța și pentru cei care au reușit să promoveze Bacalaureatul în sesiunea de toamnă.

Cea mai mare rată de promovare a BAC-ului de toamnă. Ce note au luat elevii

Peste 34.000 de tineri care au trecut prin emoțiile Bacalaureatului de toamnă au aflat, marți, rezultatele.

Recomandări
Consultări la Cotroceni cu parlamentarii neafiliați. Ce noi scenarii și majorități se conturează pentru noul Guvern

Președintele Nicușor Dan s-a întâlnit cu parlamentarii care nu mai sunt afiliați partidelor pe listele cărora au fost aleși în Parlament - precum SOS, POT și AUR.

Oana Țoiu, despre contestația lui Grindeanu la CCR: Partenerii internaționali nu înțeleg, ”e un risc generat de noi înșine”

Ministrul de Externe Oana Țoiu avertizează că blocarea programului SAFE printr-o contestație la CCR reprezintă un risc pe care România și-l creează singură, tocmai când are nevoie urgentă de finanțare pentru apărare.

ANIMAȚIE. Liftul căzut în gol la Ministerul Transporturilor s-a prăbușit și luni. După prima avarie, fusese făcută o revizie

Un lift în care se aflau șapte persoane a căzut în gol de la etajul patru al Palatului CFR din București, acolo unde are sediul Ministerul Transporturilor.