Peste 300 de sibieni au petrecut ziua de 1 mai pe bicicleta

61507866

Aproape 300 de sibieni au participat, ieri, la competitia de ciclism rutier “Criteriul primaverii”. Startul a fost dat la ora 10.30, de presedintele Consiliului Judetean Sibiu, Ioan Cindrea.

Ciclistii au parcurs fara probleme cei 18 kilometri ai traseului Dumbrava – DJ 106 A – Rasinari – Manastire Rasinari – Poplaca – DJ 106 R – Inspectoratul Judetean de Jandarmi Sibiu.

Doua ore mai tarziu, organizatorii competitiei i-au premiat pe cei mai rapizi ciclisti. Festivitatea s-a desfasurat în fata Salii Transilvania. Castigatorii au primit cupe, diplome si cadouri din partea sponsorilor. Cei mai norocosi participanti la tombola organizata la final au plecat acasa cu cate un tricou special pentru ciclism.


Clasament Feminin 14-18 ani
1. Chinces Larisa - timp 37:17.7
2. Opris Raluca – timp 48:17.3
3. Negrea Iulia - timp 53:12.3

Clasament Feminin 18-35 ani
1. Cociuba Andreea - timp 35:25.2
2. Palade Miruna - timp 36:55.7
3. Nichitov Alexandra - timp 37:16.5

Clasament Feminin >35 ani
1. Opris Daciana - timp 39:20.5
2. Popa Corina - timp 40:44.0
3. Voinescu Valentina – timp 41:54.5

Clasament Masculin 14-18 ani
1. Mares Andrei – timp 26:14.7
2. Stoica Vlad-Petru – timp 28:03.7
3. Stanese Alexandru – timp 29:16.2

Clasament Masculin 18-35 ani
1. Munteanu Constantin - timp 25:30.5
2. Pacurar Timotei – timp 26:13.7
3. Mares Alexandru – timp 26:14.7

Clasament Masculin >35 ani
1. Sarosi Francisc – timp 26:17.2
2. Nanu Florin - timp 28:05.0
3. Harsan Ioan - timp 28:43.2


 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Sărbătoare la FCSB! Tricolorul va fugi după România - Țara Galilor direct la nunta sa cu o senzuală brunetă
FOTO Sărbătoare la FCSB! Tricolorul va fugi după România - Țara Galilor direct la nunta sa cu o senzuală brunetă
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
Nicuşor Dan: „Prima opţiune a fost a unui guvern politic, numai că niciunul dintre partide nu a venit cu o majoritate”

Președintele Nicușor Dan a declarat, vineri, că prima opțiune a fost a unui guvern politic, numai că niciunul dintre partide nu a venit cu o majoritate conturată, iar Eugen Tomac a fost opțiunea cea mai bună.

Filmul exploziei dronei de la Constanța. Pericolul a fost imens: în apropiere se aflau mai multe terminale petroliere

România a fost din nou în alertă după ce o dronă maritimă ucraineană a explodat în Dana 78 a Portului Constanța.

Explozia din Portul Constanța ridică semne de întrebare. General: „Armata rusă a copiat semnalul de navigație, l-a transmis”

Drona maritimă care a explodat în Portul Constanța a pierdut legătura cu operatorii ucraineni - a confirmat Marina Ucraineană.