Improvizatii la Teatrul National din Targu Mures

60447411

Iubitorii de teatru sunt invitati sa renunte la costum, rochi elegante si bijuterii si sa participe la spectacol de improvizatie.

La campionatul de improvizatie, ajuns la a 60-a reprezentatie, se accepta spectatori in blugi si tricouri. Muresenii vor avea ocazia sa-i vada pe scena artistii Rares Budileanu, Csaba Ciugulitu, Mihai Craciun, Costin Gavaza, Ionela Nedelea, Elena Purea - Todoran, Mihaela Mihai, Liviu Topuzu, Dan Radulescu si Ion Vantu. Antrenorul spectacolului va fi regizorul Vlad Massaci, iar Mihaela Sarbu va fi antrenorul secund.

„Petrecerea” va avea loc vineri, de la ora 20, in sala mica al Teatrului National din Targu Mures.

Articol recomandat de sport.ro
"FIFA, organizație mafiotă. Argentina, ajutată!" Cristiano Ronaldo a reacționat și stârnește o mare controversă
"FIFA, organizație mafiotă. Argentina, ajutată!" Cristiano Ronaldo a reacționat și stârnește o mare controversă
Citește și...
Clujul gazduieste in acest weekend cea de-a patra editie a Festivalul Transylvania History Days

Centrul pentru Dialog European si Diplomatie Culturala, organizeaza în perioada 18-20 august cea de-a patra editie a festivalului Transylvania History Days, eveniment ce va avea loc pe malul Somesului, la vest de podul Garibaldi.

UBB isi deschide portile pentru viitorii studenti

Universitatea Babes-Bolyai isi va deschide miercuri, 12 iulie 2017, portile pentru absolventii de liceu candidati la statutul de student. admitere.ubbcluj.ro/ro/licenta/taxe_scolarizare/

O noua reprezentatie pe strada Zaracatan: cel mai frumos show de echitatie din Romania se joaca din nou in weekend!

ZARACATAN este un spectacol de echitatie unic in Romania, un show in care artisti de nivel international combina numere de dresaj, gimnastica artistica, acrobatii, sarituri peste obstacole si teatru.

Recomandări
Incendiu la un petrolier în Marea Neagră, în apropiere de Sulina. Echipajul a fost salvat, iar nava este în flăcări

Este pericol de explozie, după ce un incendiu s-a produs în noaptea de luni spre marți la bordul unui petrolier sub pavilion Liberia, în Marea Neagră, la aproximativ 40 de kilometri de Sfântu Gheorghe, în timp ce se îndrepta spre portul Reni din Ucraina.

Cod galben și portocaliu de furtuni cu grindină până joi. Ploi torențiale, descărcări electrice și rafale puternice de vânt

Meteorologii ANM au emis marți mai multe avertizări cod galben și cod portocaliu de instabilitate atmosferică, valabile până joi dimineață.

Ilie Bolojan: „Exploatarea gazelor din Marea Neagră transformă România în cel mai mare producător de gaze al UE”

Premierul interimar Ilie Bolojan a declarat marți că exploatarea gazelor din Marea Neagră transformă România în cel mai mare producător de gaze din Uniunea Europeană.