Elev luat cu ambulanta de la scoala dupa ce a fost batut de un coleg. De la ce a pornit cearta

61275425

 Un baiat de 12 ani din Arad a ajuns la spital, astazi, dupa ce a fost batut la scoala de catre un coleg.

 Incidentul a avut loc in curtea Scolii Gimnaziale “Stefan Cicio-Pop”, in timpul pauzei. Cei doi protagonisti sunt colegi in clasa a VI-a si s-au certat pentru o minge.

Colegii lor spun ca cel care nu a vrut sa cedeze mingea a primit cativa pumni de la agresor, unul atingandu-i ochiul stang.

Profesorii au intervenit pentru a-i desparti si au chemat o ambulanta, dar si pe politisti, pentru a cerceta incidentul.

“Baiatul a suferit o echimoza si leziuni superficiale pe cornee, fara a fi afectata vederea”, a declarat directorul medical al Spitalului Clinic Judetean de Urgenta Arad, Adrian Wiener.

Copilul a primit ingrijiri iar medicii spun ca il vor lasa acasa chiar astazi.

Profesorii scolii in care a avut loc bataia urmeaza sa decida daca ambii baieti au fost vinovati si ce pedepse vor primi.

Articol recomandat de sport.ro
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Citește și...
Imaginea pe care o vad turistii in Parcul Padurice, din Arad, modernizat cu milioane de euro

 Mizeria e la ea acasa pe lacul din Parcul Padurice, aflat in centrul Aradului. Desi zona de agrement a fost modernizata cu aproximativ 2,5 milioane de euro, bani europeni, de curatarea luciului apei pare sa nu se ocupe nimeni.

O copila de 14 ani s-a stins azi noapte la Spitalul de Copii din Timisoara dupa o raceala puternica

 O copila de numai 14 ani din Arad s-a stins ca o lumanare rapusa de o forma severa de viroza. Fata a inceput sa se simta rau in urma cu cinci zile, atunci cand raceala a debutat cu temperature de 39-40 de grade Celsius.

O aradeanca va plati o avere dupa ce a fost prinsa ca vindea ilegal tigari. Afla cat e amenda

 Jandarmii au descins in Piata Fortuna din Arad, intr-o actiune desfasurata impreuna cu inspectori ai Directiei Regionale pentru Accize si Operatiuni Vamale Timisoara.

Recomandări
Motorina a sărit de 10 lei/l în benzinăriile din Capitală, la doar două zile de la reducerea accizei. Unde e cea mai ieftină

Prețul unui litru de motorină standard a depășit pragul de 10 lei la toate benzinăriile de București, marți, la numai două zile după ce Ministerul Finanțelor a anunțat reducerea temporată a accizei cu 20%.

Simina Tănăsescu, reacție după întâlnirea cu Ilie Bolojan. Ce spune despre o eventuală demisie de la șefia CCR

Președinta CCR, Simina Tănăsescu, spune că nu a discutat cu premierul interimar Ilie Bolojan despre dosarele aflate pe rolul Curții, ci doar despre solicitarea instituției de a primi „spații adiționale” pentru activitate.

Bolojan, despre banii datorați sportivilor, după mesajul lui David Popovici: „Întotdeauna s-au făcut aceste alocări”

Premierul interimar Ilie Bolojan a declarat, luni, la Timişoara, referitor la datoriile statului către sportivii de performanţă, că, atunci când au fost stabilite premii din buget, "întotdeauna s-au făcut aceste alocări" de fonduri pentru plata lor.