Urgie in Suceava. Vantul a smuls acoperisuri, a rupt copaci si a doborat stalpi de electricitate

×
Publicitate

O furtuna pornita ca din senin a devastat vineri seara orasul Milisauti, din judetul Suceava. Zeci de case au ramas fara curent electric. In fata pagubelor uriase, singura consolare a localnicilor este ca toti au scapat teferi din urgie.

Povestea urgiei este pe buzele tuturor oamenilor din Milisauti, chiar si a celor care erau pe camp atunci cand natura s-a dezlantuit. Le-au spus vecinii totul, dar mai ales au vazut cu ochii lor, la intoacere, urmele prapadului.

Nici stalpii de iluminat n-au rezistat mai mult decat acoperisurile caselor si gradinile localnicilor sunt pline de resturi.

Peste noapte cei cu casele distruse au ramas la rude. De sambata vor incepe reparatiile.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
FOTO Erling Haaland i-a șocat pe fani cu noul său look: ”Spune-mi că nu e adevărat”
Citește și...
Frumusetea ei le-a distrus casnicia. De la dragoste la crima in 6 ani, drama unui cuplu din Neamt

Suparat ca sotia lui doreste sa divorteze, un om de afaceri din oras s-a razbunat pe soacra, pe care ar fi considerat-o vinovata de esecul casinciei sale.

"Era fum in cabina, iar motorul ardea". Marturiile romanilor din avionul care s-a aprins in zbor

Daca aveti imagini din avionul Tarom care a luat foc, trimiteti-le pe www.stirileprotv.ro! Flacari au tasnit aseara din motorul drept al unui avion Tarom, care urma sa aduca la Bucuresti 35 de pasageri. Cum au reactionat acestia, aflati la ora 19.00.

Urmasii lui Vlaicu Ionescu revendica un tablou de Rafael, estimat la 100 de mil. de euro

Creditorii bat cu putere in poarta Muzeului de Arta. Urmasii romanului Vlaicu Ionescu, unul dintre cei mai mari experti in Nostradamus, revendica un tablou semnat Rafael care ar putea fi evaluat la 100 de milioane de euro.

Recomandări
Datoria publică a României, în creștere constantă. Suntem la 61,4% din PIB. Instrumentele de finanțare a deficitului bugetar

În luna mai 2026, datoria publică a României a depășit pragul de 1.194 de miliarde de lei, ceea ce reprezintă 61,4% din produsul intern brut, potrivit datelor publicate de Ministerul Finanțelor.

Răsturnare de situație. Întâlnirea lui Nicușor Dan cu liderii fostei coaliții privind legea salarizării, anulată. SURSE

Întâlnirea dintre Nicușor Dan și liderii din fosta coaliție cu privire la legea salarizării nu va mai avea loc luni, au precizat surse pentru Știrile PRO TV.

Bogdan Ivan: „Reducerea accizei cu 20% trebuia să ieftinească motorina, dar prețurile la pompă au sărit din nou de 10,4 lei”

Fostul ministru al Energiei, social-democratul Bogdan Ivan, afirmă că reducerea accizei cu 20% trebuia să ieftinească motorina, însă prețurile la pompă au sărit din nou peste 10,2 - 10,4 lei.