Un microbuz cu 22 de calatori s-a rasturnat pe DN 67, in Gorj. Cinci persoane au ajuns la spital

60521716

Un microbuz in care se aflau 22 de pasageri s-a rasturnat intr-un sant, duminica, pe DN 67, in localitatea gorjeana Scoarta, cinci persoane fiind transportate la spital in urma accidentului.

Accidentul a fost provocat de o soferita care, potrivit politistilor, s-a angajat intr-o depasire intr-un loc unde nu era permis acest lucru, respectiv in varful unei pante cu vizibilitate redusa, unde drumul s-a ingustat de la doua benzi la o banda.

Pentru a evita impactul cu autoturismul, soferul unui microbuz a tras de volan, iar autovehiculul a ajuns intr-un sant de pe marginea drumului, ramanand inclinat.

In microbuz, care circula dinspre Ramnicu Valcea spre Targu Jiu, se aflau 22 de pasageri.

In urma accidentului, cinci pasageri din microbuz au fost transportati cu ambulantele la Spitalul Judetean de Urgenta din Targu Jiu, iar potrivit medicilor trei dintre acestia au suferit atacuri de panica, iar ceilalti doi au suferit rani usoare.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Doi paparazzi, retinuti dupa ce au lovit doi cameramani, langa localul nuntii lui Tariceanu

Doi paparazzi au fost retinuti, duminica dimineata, in urma unor incidente in care au lovit doi cameramani, langa Palatul Ghika din Bucuresti, unde a avut loc petrecerea de nunta a fostului premier Calin Popescu Tariceanu.

Cod galben de ceata in in judetele Vrancea, Vaslui si Galati pana la ora 11:00

Meteorologii au emis o atentionare de cod galben de ceata in judetele Vrancea, Vaslui si Galati , inclusiv drumurile nationale si europene.

Viteza si lipsa de experienta i-au fost fatale unui sofer de 18 ani si varului sau de 15 ani

Tanarul, care avea permis doar de o luna, a pierdut controlul volanului, iar masina a rupt un gard si s-a izbit apoi de un stalp.

Recomandări
Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Reacția lui Nicuşor Dan la dezvăluirile despre șeful SPP Lucian Pahonțu: „Nu e în această situaţie”

Nicuşor Dan respinge acuzaţiile prezentate în mass-media despre Lucian Pahonţu, menţionând că şeful SPP nu a participat la reprimarea manifestanţilor în timpul Revoluţiei din 1989 sau ulterior.

Imaginile surprinse de salvatori cu nava scufundată în mare, lângă Sfântu Gheorghe. „Au spus doar că au avut un incendiu”

Operațiune dramatică de salvare în Marea Neagră, după ce o navă comercială sub pavilionul Republicii Dominicane a luat foc și s-a scufundat în zona economică exclusivă a României.