Solicitarea lui Mihai Tudose după infarctul suferit

62032344
Pro TV

Ministrul Sănătăţii, Sorina Pintea, a declarat miercuri, la Târgu Jiu, că Mihai Tudose se simte bine, dar că a fost anunţată că acesta nu mai doreşte să fie furnizate informaţii privind starea lui de sănătate.

"Mihai Tudose este bine, dar am fost anunţată că nu mai doreşte să dăm date despre starea lui de sănătate, din acest moment. Dar e bine că s-a terminat bine", a spus Sorina Pintea, relatează Agerpres

Ministrul Sănătăţii a ajuns marţi seara la Târgu Jiu pentru a efectua, alături de Corpul de Control al Ministerului, verificări la Spitalul Judeţean de Urgenţă (SJU).

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Georgina Rodriguez, apariție 'interzisă' pe rețele. Partenera lui CR7 s-a fotografiat în costum de baie pe barcă
FOTO Georgina Rodriguez, apariție 'interzisă' pe rețele. Partenera lui CR7 s-a fotografiat în costum de baie pe barcă
Citește și...
Tun de zăpadă în Piața Sfatului în plină caniculă. Brașovenii și turiștii, răcoriți de o perdea de apă |VIDEO

Primăria Brașov a adus în Piața Sfatului un tun de zăpadă din Poiana Brașov, pentru a oferi răcoare pietonilor în zilele caniculare. 

Societatea de Transport București și-a cerut insolvența. Solicitarea a fost înregistrată la Tribunal

Societatea de Transport București (STB) și-a cerut insolvența, solicitarea fiind înregistrată joi la instanță.

Trafic feroviar întrerupt, miercuri după amiază, pe ruta Roşiori Nord – Caracal, după ce o locomotivă s-a defectat

Circulaţia feroviară este oprită temporar în staţia CF Drăgăneşti Olt, pe secţia Roşiori Nord - Caracal, de pe raza Sucursalei Regionale de Căi Ferate Craiova, după ce locomotiva unui tren de călători operat de CFR Călători s-a defectat.

Recomandări
Ilie Bolojan, după ședința de Guvern: ”Am aprobat planul de pregătire pentru riscuri în domeniul energiei electrice”

Premierul demis, Ilie Bolojan, face la această oră declarații de presă, după ședința de Guvern, care a avut pe ordinea de zi, printre altele, un plan de pregătire pentru riscuri în domeniul energiei electrice.

Reacția Comisiei Europene după modificările aduse de Parlament la legea decarbonizării. Va evalua impactul asupra PNRR

Comisia Europeană a anunțat că va analiza modificările adoptate de Parlament la legea decarbonizării pentru a stabili dacă acestea afectează îndeplinirea jalonului din PNRR privind reforma sectorului energetic.

Ilie Bolojan: Criza ar mai putea dura „o săptămână sau două". Transelectrica va putea deconecta marii consumatori de energie

Premierul demis Ilie Bolojan a anunțat, joi, într-o conferință de presă, că perioada de restricții la consumul de energie nu s-a încheiat și le-a cerut românilor să mențină reducerea voluntară a consumului.