Sfarsit teribil pentru doi soferi, ale caror masini s-au ciocnit frontal

×
Publicitate

Unul dintre ei, care circula cu viteza foarte mare prin orasul Bacau, dupa cum spun martorii, a patruns pe contrasens si a lovit violent un taximetru.

S-a stins cateva clipe mai tarziu, iar dupa doua ore a murit si cel de-al doilea sofer.

Medicii de la Spitalul Judetean Bacau au facut tot ce au putut ca sa il tina in viata pe soferul taximetrului, care a supravietuit initial accidentului.

Omul a fost scos de pompieri din masina, dar a suferit rani care in cele din urma s-au dovedit a fi fatale. Pasagerul din dreapta lui, un tanar de 17 ani, a fost si el spitalizat cu multiple traumatisme, dar este in afara oricarui pericol, spun cei care il ingrijesc.

Atat martorii, cat si Politia Rutiera, sustin ca masina care i-a lovit pe cei doi circula cu peste o suta de kilometri la ora, in oras. La iesirea dintr-o curba, soferul de 39 de ani n-a mai putut sa-si controleze Dacia. In urma impactului partea din fata a masinii lui a fost smulsa complet.

Desi era constient in momentul in care a fost scos din masina, soferul taximetrului a pierdut in cele din urma lupta cu moartea.

N-a avut nici o vina in accident, spun atat oamenii legii, cat si cei care au vazut impactul nimicitor cu ochii lor.

In urma impactului, masinile s-au facut bucati. Cu greu i-au scos salvatorii pe supravietuitori de acolo.

Necropsia soferului vinovat va arata daca barbatul era baut sau suferea de vreo boala care sa-i fi afectat pe moment deciziile. Oricum ar fi, nimic nu-i mai poate aduce inapoi, nici pe el, nici pe celalalt sofer.

Cititi si:

REMEMBER CERNOBIL. 25 de ani de la cel mai grav accident nuclear

Adrian Tutu, marele castigator de la "Romanii au talent"!

Articol recomandat de sport.ro
Război deschis între Moscova și Madrid! Cum au reacționat rușii după atacul nemilos venit din Spania
Război deschis între Moscova și Madrid! Cum au reacționat rușii după atacul nemilos venit din Spania
Citește și...
Câte grade arăta un termometru la soare, în Satu Mare. Efectele valului de căldură extremă se văd în toată România

Codul roșu de caniculă în vestul țării a fost prelungit până mâine în Satu Mare, Bihor, Arad și Timiș, iar pe șosele sunt restricții de circulație pentru autovehiculele de mare tonaj.

De ce este atipic valul de căldură care a lovit România, alimentat de fenomenul Omega. „Mai urmează încă patru zile”

Valul de caniculă care afectează România de 5 zile este alimentat de un fenomen atmosferic rar, numit Omega. Acesta a blocat masele de aer deasupra Europei și împiedică pătrunderea aerului rece. 

Restricțiile de trafic din cauza caniculei au fost extinse în alte trei județe

Circulaţia autovehiculelor cu masa totală maximă autorizată mai mare de 7,5 tone va fi restricţionată miercuri, între orele 12:00 şi 20:00, pe sectoarele de drumuri naţionale, drumuri expres şi autostrăzi din şapte judeţe.

Recomandări
Anunțul lui Ilie Bolojan, după trei ședințe: Situația de la Cernavodă ”rămâne dificilă", dar nivelul apei nu a mai scăzut

Premierul demis, Ilie Bolojan, a anunțat, marți, după trei ședințe de lucru, că situația aprovizionării cu combustibil s-a îmbunătățit, dar rămâne dificilă la Cernavodă, din cauza debitului scăzut al Dunării.

Un grup de drone detectat de MApN în apropierea graniței României. A fost emis RO-Alert în Tulcea

Sistemul de supraveghere radar al Ministerului Apărării Naționale a detectat astăzi, 4 august, la ora 15:13, un grup de ținte aeriene în proximitatea frontierei fluviale cu Ucraina.

Președintele Nicușor Dan a promulgat două legi ”importante pentru stabilitatea economică și protejarea veniturilor românilor”

Președintele României, Nicușor Dan, a anunțat, marți, că a semnat decretele de promulgare pentru două acte normative pe care le consideră esențiale pentru stabilitatea economică a țării și pentru protejarea veniturilor românilor.