Regele Mihai se simte mai bine. Principesa Margareta: "M-a sunat sa imi spuna LA MULTI ANI"

×
Publicitate

Principesa Margareta a declarat luni ca a vorbit la telefon cu regele Mihai si ca fostul suveran este acasa, se simte mai bine si chiar a felicitat-o de ziua acesteia, pe 26 martie.

"Este mai bine, este acasa, m-a sunat sa imi spuna 'La multi ani!' Ma simt mai relaxata.", a spus principesa Margareta. Principesa Margareta a adaugat ca nu poate sa dea detalii cu privire la procedura de recuperare a regelui Mihai, motivand ca nu este medic.

Ea a spus ca in perioada urmatoare va merge in Elvetia, la resedinta privata a regelui.

Principesa Margareta

Principesa Margareta a participat alaturi de principele Duda la evenimentul dedicat aniversarii a 150 de ani a Academiei Romane.

Potrivit Casei Regale, la sfarsitul lunii februarie, regele Mihai a fost internat intr-o clinica din Lausanne intr-o stare accentuata de slabiciune fizica. Diagnosticele puse de echipa medicala au fost carcinom epidermoid metastazant si leucemie cronica, regele fiind supus unei interventii chirurgicale. A fost externat la jumatatea lunii martie si este potrivit ''Casei Regale'', intr-o procedura de recuperare.

Articol recomandat de sport.ro
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Fiica unui fost mare atacant fură inimile americanilor! Tatăl ei a fost coleg cu Miodrag Belodedici
Citește și...
"Toate autostrazile sunt svaiter". Scandal in CNADNR, dupa ce mai multi fosti sefi ar fi dezvaluit probleme tinute ascunse

Toate autostrazile din Romania "sunt svaiter, au fost construite cu greseli si sunt mai periculoase decat stim", spun cativa lucratori ai Companiei Nationale de Drumuri.

Miorita, varianta 2016: ciobanasul a fost luat cu elicopterul SMURD. Ce a declarat imediat ce a ajuns in spital

O rafuiala sangeroasa intre doi ciobani din Bistrita-Nasaud se putea incheia cu moarte de om: un barbat de 60 de ani din Sangiorz Bai a fost batut crunt de un alt pastor, suparat ca acesta intrase cu turma de oi pe pasunile lui.

Alerta alimentara europeana, lansata de Romania. Ciocolata in care s-ar fi gasit o bucata de plastic

Autoritatile de la Bucuresti au reclamat prin Sistemul Rapid de Alerta al Uniunii Europene un produs comercializat in tara noastra.

Recomandări
Nicușor Dan, criticat dur: Speranța s-a transformat în dezamăgire. Astăzi, dezamăgirea s-a transformat în indignare

Decizia președintelui Nicușor Dan de a-l apăra pe șeful SPP, generalul Lucian Pahonțu, în urma dezvăluirilor privind participarea acestuia la reprimarea manifestanților de la Revoluția din 1989 continuă să facă valuri. 

”Laura Codruța Kovesi a Ungariei”. Maghiarii au un nou procuror șef: ”Cel mai important lider anticorupție”

Presa și societatea civilă din Ungaria o compară pe Katalin Tasnady, noul procuror șef al recent înființatei structuri anticorupție NVVH, cu românca Laura Codruța Kovesi, șefa Parchetului European.

Norvegienii s-au adunat la Palatul Regal din Oslo pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald. GALERIE FOTO

Norvegienii s-au adunat sâmbătă în fața Palatului Regal pentru a-și lua rămas bun de la regele Harald, relatează Reuters.