Melania Trump, chinuită de „o tuse persistentă” după ce a avut COVID. Și-a anulat un eveniment oficial

62108733
Getty

Melania Trump suferă de „o tuse persistentă” care a obligat-o să-și anuleze călătoria, alături de soțul ei, la un miting de campanie. Soția președintelui SUA a avut COVID-19 iar testele ei au devenit negative la jumătatea acestei luni.

Prima Doamnă a SUA a anulat marți deplasarea la mitingul de campanie din Pennsylvania, potrivit AFP și Agerpres.

„Doamna Trump continuă să se simtă mai bine în fiecare zi după ce s-a vindecat de COVID-19 dar, din cauza unei tuse persistente şi din exces de precauţie, ea nu va călători astăzi", a anunţat purtătoarea de cuvânt Stephanie Grisham într-un scurt comunicat.

Diagnosticată pozitiv cu COVID-19 în acelaşi timp cu soţul ei, pe 1 octombrie, Melania Trump a anunţat la jumătatea lui octombrie că testele sale au devenit negative.

Articol recomandat de sport.ro
Italia, împinsă la Cupa Mondială datorită clasamentului? Varianta apărută și ce spune regulamentul FIFA
Italia, împinsă la Cupa Mondială datorită clasamentului? Varianta apărută și ce spune regulamentul FIFA
Citește și...
Medic anestezist, înjunghiat în propria locuință din București. Apartamentul ar fi fost incendiat. Posibilă crimă pasională

Anchetă în plină desfășurare în Capitală, într-un caz complicat. Un medic anestezist a fost înjunghiat în propria locuință din București, iar apartamentul a fost apoi incendiat. Pompierii au găsit victima în viață, dar în stare gravă.

România a pierdut procesul cu Pfizer, în primă instanță. Cât costă vaccinurile anti-COVID comandate și anulate

Un tribunal din Bruxelles a condamnat miercuri, în primă instanţă, Polonia şi România să plătească un sold restant pentru vaccinurile anti-COVID comandate de la grupul farmaceutic Pfizer/BioNTech.

Cum a salvat o studentă la medicină un copil de patru ani, după un accident în Bacău

Un copil de patru ani, rănit în urma unui accident rutier în județul Bacău, a fost salvat de o studentă la medicină ajutată de un polițist.

Recomandări
România a pierdut procesul cu Pfizer, în primă instanță. Cât costă vaccinurile anti-COVID comandate și anulate

Un tribunal din Bruxelles a condamnat miercuri, în primă instanţă, Polonia şi România să plătească un sold restant pentru vaccinurile anti-COVID comandate de la grupul farmaceutic Pfizer/BioNTech.

Sociologul Alfred Bulai, trimis în judecată pentru agresiune sexuală. Fapte comise în anii 2000 s-au prescris

Sociologul Alfred Bulai, fost profesor la SNSPA, a fost trimis în judecată pentru agresiune sexuală. Procurorii arată că inculpatul ar fi comis agresiuni sexuale încă din anii 2000, dar aceste fapte s-au prescris între timp.

Scandalul ”mită la ARR”. Sorin Grindeanu, întrebat ce ține acasă în cutia de pantofi: ”Prețul la litru de motorină, 12 lei!”

Sorin Grindeanu, președintele Partidului Social Democrat și fost ministru al Transporturilor, neagă orice legătură cu faptele imputate fostului șef de cabinet, Cristian Anton, care este acuzat de DNA de luare de mită.