Cod galben de ceata in Bucuresti si 27 de judete pana la miezul noptii

61441807

Capitala si 27 de judete din majoritatea regiunilor tarii se afla, miercuri seara, sub cod galben de ceata, potrivit unor atentionari nowcasting emise de Administratia Nationala de Meteorologie (ANM).

Judetele vizate de atentionari sunt Cluj, Bihor, Sibiu, Satu Mare, Alba, Mures, Harghita, Brasov, Covasna, Bacau, Vrancea, Botosani, Vaslui, Galati, Neamt, Iasi, Mehedinti, Dolj, Olt, Braila, Constanta, Tulcea, Ialomita, Calarasi, Teleorman, Giurgiu si Ilfov.
In aceste zone, ceata reduce vizibilitatea, local, sub 200 de metri si, izolat, sub 50 de metri.

Articol recomandat de sport.ro
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Ștefania Uță, campioană mondială cu triplu record! Românca nu are rival în lume la 400 metri garduri
Citește și...
Silviu Lung a disparut din spital.Reactia cand a aflat ca a lasat 3 copii orfani de tata in accident

Dupa ce miercuri a omorat un om intr-un accident de masina, Silviu Lung a disparut joi din spitalul judetean Craiova.

Fostul ministru Stelian Fuia, urmarit penal pentru abuz in serviciu

Fostul ministru al Agriculturii este urmarit penal pentru abuz in serviciu, in legatura cu vanzarea unor imobile apartinand Statiunii de Cercetare si Dezvoltare a Plantelor Medicinale Fundulea, prin care ar fi fost favorizati sora si cumnatul.

Ministerul Transporturilor a gasit nereguli la CFR si a sesizat DNA-ul

Corpul de Control al Ministerului Tranporturilor a sesizat DNA si Sectia Regionala de Politie de Transporturi Bucuresti dupa un control la CFR SA.

Recomandări
Cazul ambulanței din Cluj scoate la iveală lacunele legii. Un clip fals poate fi șters de autorități abia după 10 zile

Imaginile, ori informațiile false pot să provoace panică, să pună oameni în pericol și, în cazuri extreme, chiar să ducă la violență. 

Alertă după ce doi bărbați s-au apropiat prea mult cu o șalupă de barjele scufundate în Dunăre. Polițiștii au împânzit zona

Un incident petrecut la Izvoarele în zona barjelor scufundate în Dunăre a pus în alertă autoritățile. 

TAROM va primi primul Boeing 737 MAX până la finalul acestei luni. Aeronava „Mircea Lucescu” a trecut zborul de test

Până la finalul acestei luni, primul Boeing 737 MAX ar urma să ajungă în flota TAROM. Avionul care a fost botezat Mircea Lucescu după marele antrenor român, a trecut de zborul de test și poartă deja însemnele operatorului național.